بومی سازی قطعه ای حیاتی در دستگاه های تنفس مصنوعی

بومی سازی قطعه ای حیاتی در دستگاه های تنفس مصنوعی

پی اچ پی و جی کوئری: یک شرکت فناور در استان خراسان رضوی با حمایت صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن موفق به ساخت رگولاتور هوای فشرده شد که در دستگاه های تنفس مصنوعی به کار می آید.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا به نقل از روابط عمومی صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن، صادق صحرایی مدیرعامل این شرکت فناور در این زمینه اظهار داشت: این رگولاتور در حقیقت قسمت ورودی دستگاه های تنفس مصنوعی است و هوای فشرده ورودی به این دستگاهها را که اغلب با فشار چهار بار است در محدوده مشخصی ثابت کرده و تبدیل به هوای تغذیه ورودی دستگاه های تنفس مصنوعی می کند.
صحرایی افزود: این محصول در دستگاه های تنفسی مثل ونتیلاتور، دستگاه بیهوشی، اکسیژن ساز و... مورد استفاده قرار می گیرد.
وی قیمت پایین نسبت به محصولات مشابه خارجی، طراحی تخصصی، دقت و عملکرد بالا و همین طور گارانتی بی قید و شرط را همچون مزایای این محصول عنوان نمود و اظهار داشت: مهم ترین مزیت این محصول برای مصرف کنندگان داخلی، امکان سفارشی سازی محصول مطابق با نیاز مشتریان و عملکرد دستگاه های تنفسی است، این رگولاتورها مهندسی معکوس و یا مشابه سازی نیست و توسط شرکت طراحی و تولید شده بدین سبب امکان سفارشی سازی محصول برقرار است.
مدیرعامل این شرکت با اشاره به دریافت تسهیلات تولید صنعتی از صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن اظهار داشت: با دریافت این تسهیلات از صندوق سلامت ثامن و تامین قسمتی از هزینه های تولید، موفق به تولید صنعتی این محصول کاربردی شدیم.
حمیدرضا فرهادی، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن در رابطه با این محصول اظهار داشت: رگولاتورهای پزشکی برای دستگاه های کمک تنفسی بکار برده می شوند. این محصول از آنجا که در مدار تنفسی بیمار قرار می گیرد از حساسیت بسیار بالایی برخوردارست و بایستی پاسخ زمانی و دقت تنظیم فشار خوبی داشته باشد و جنس قطعات آن نیز باید با گازهای پزشکی همخوان باشد.
فرهادی همین طور اظهار داشت: محصول تولیدی این شرکت توسط تسترهای استاندارد (ISO5167، ISO6358، ISIRI 11715-4) تست می شوند.

منبع:

1401/04/19
14:27:58
5.0 / 5
516
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱