چالش های بازار ملی و جهانی گیاهان دارویی بررسی می شود

چالش های بازار ملی و جهانی گیاهان دارویی بررسی می شود

پی اچ پی و جی کوئری: سلسله نشست های کارگاه تجربه در بخش گیاهان دارویی و معطر بمنظور بررسی مشکلات و چالش های پیش روی کسب و کارهای فعال در این عرصه انجام می شود.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، این رویدادها با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام می شود. مهم ترین محورهای مدنظر در این جلسه ها «آشنایی با فراز و نشیب های یک کسب وکار در بخش گیاهان دارویی و معطر»، «آشنایی با مسائل و چالش های دانش، صنعت و بازار گیاهان دارویی و معطر ایران و جهان» و «هماهنگی و هم افزایی بین کنشگران این بخش» است.
این جلسه ۱۶ تیرماه جاری بصورت حضوری و آنلاین با حضور شرکت های دانش بنیان و خلاق، دانشجویان، فعالان این حوزه و علاقه مندان به عرصه گیاهان دارویی و طب سنتی و با همکاری کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار گل محمدی و گیاهان معطر و اتاق تجاری کاشان برگزار می گردد.

به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، پژوهشگران معتقدند که گیاهان دارویی یکی از ارزآورترین، اقتصادی ترین و اشتغالزاترین حوزه های فناورانه در دنیا محسوب می شوند بنا بر این کشورهای پیشرفته ای چون فرانسه، آلمان، کانادا، آمریکا و چین سرمایه گذاری های خود بر روی گیاهان دارویی را افزایش داده اند. ایران هم که کشوری دارای پیشینه تاریخی در صنعت گیاهان دارویی است، می تواند با احیای این صنعت قسمتی از نیازهای اقتصادی خودرا پاسخ دهد و با این صنعت دیرینه ثروت آفرینی و اشتغالزایی کند.
منبع:

1401/04/16
14:27:39
5.0 / 5
731
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵