در حوزه فناوری اطلاعات؛

پیشنهاد ایران درباره چارچوب رگولاتوری در نشست اکو تصویب گردید

پیشنهاد ایران درباره چارچوب رگولاتوری در نشست اکو تصویب گردید

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری چهارچوب رگولاتوری پیشنهاد ایران در نشست کشورهای عضو اکو از جانب اعضاء تصویب و مقرر شد برای تصویب نهائی در اجلاس وزرای کشورهای عضو اکو مطرح شود.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، دومین نشست کارگروه تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات کشورهای عضو اکو (ECO-ICT) با حضور نمایندگان این کشورها و دبیرخانه اکو به میزبانی ج. ا. ا به صورت مجازی برگزار گردید.
محمدعلی منتظری بعنوان نماینده صادق عباسی شاهکوه، رئیس رگولاتوری، پیام وی را در این جلسه با عنوان "ایجاد چارچوب رگولاتوری برای منطقه اکو" ارائه نمود.
در این پیام عنوان شده بود: سازمان همکاریهای اقتصادی (اکو) با عضویت ۱۰ کشور و جمعیتی نزدیک به نیم میلیارد نفر با اشتراکات بسیار فرهنگی، مذهبی و اجتماعی و در اختیار داشتن منابع عظیم تأمین و انتقال انرژی، دسترسی به چند آبراهه استراتژیک جهانی و امکانات ترانزیتی منحصر به فرد می تواند فرصت های زیادی را در اختیار کشورهای عضو قرار دهد.
معاون راهبردی و توسعه بازار رگولاتوری ضمن اشاره به این که ICT در چند دهه گذشته، محرک اصلی رشد اقتصادی و زیرساخت های لازم برای نوآوری مستمر در تمام صنایع بوده، اضافه کرد: تأثیر مقررات و سیاست ها بر عملکرد بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات موضوعی مهم در بین ذینفعان این بخش بوده است و در این خصوص باید چارچوب رگولاتوری بگونه ای باشد که امکان فعالیت بهتر اکوسیستم حوزه ICT را بوجود آورده و حفاظت از منافع مشترکین را فراهم آورد.
در پیام رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی تاکید شده بود: از آنجائیکه ICT دارای ابعاد جهانی است که در آن همه چیز به هم متصل است، ایجاد توسعه قابل توجه، بدون همکاری بین کشورها و تلاش هماهنگ آنها دشوار است. "استراتژی منطقه ای اکو ۲۰۲۵ برای توسعه جامعه اطلاعاتی"، به ارتقای یکپارچگی و همکاری در زمینه ICT بین کشورهای منطقه اکو اختصاص داشته و بر ایجاد شرایط مساعد برای توسعه جامعه اطلاعاتی و اقتصاد دیجیتال در کلاس جهانی در منطقه اکو تمرکز دارد.
عباسی شاهکوه در این پیام از کشورهای عضو اکو دعوت کرده بود در بخشهای مختلف تحول دیجیتال، فناوری های نوظهور، مقررات شبکه های اجتماعی، هماهنگی فرکانسی در نواحی مرزی و چارچوب رگولاتوری، تجربیات خویش را به اشتراک گذارند.
وی ابراز امیدواری کرده بود تبادل این تجربیات و توسعه همکاری ها در میان کشورهای عضو اکو در زمینه های گسترش پهن باند ثابت و سیار، افزایش سرعت اینترنت، افزایش ترانزیت ارتباطات، تسهیل تائید نمونه تجهیزات مخابراتی، ارائه خدمات باکیفیت و مقرون به صرفه و امن نتایج مثبتی را در کشورهای عضو به همراه داشته باشد.
در این نشست، که علیرضا درویشی، مدیرکل دفتر سازمانهای تخصصی بین المللی رگولاتوری، ریاست آنرا برعهده داشت، چارچوب رگولاتوری پیشنهاد ایران در نشست کشورهای عضو اکو از جانب اعضاء تصویب و مقرر شد برای تصویب نهائی در اجلاس وزرای کشورهای عضو اکو مطرح شود.


منبع:

1401/04/09
11:53:14
5.0 / 5
728
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP