وزیر ارتباطات تاكید كرد؛

لزوم همکاری بخش خصوصی و اصناف برای تسریع در روند توسعه فیبر نوری

لزوم همکاری بخش خصوصی و اصناف برای تسریع در روند توسعه فیبر نوری

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری وزیر ارتباطات اظهار داشت: دستگاهها، استانداری ها، فرمانداری ها، شهرداری ها، بخش خصوصی و اصناف مرتبط باید تمام ظرفیت خودرا برای سرعت بخشیدن به روند اجرای پروژه توسعه فیبرنوری پای کار بیاورند.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از مهر، عیسی زارع پور در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: شبکه های مبتنی بر فیبرنوری، شاهراه های عصرجدید محسوب می شوند که زیرساختی مناسب برای توسعه همه بخش های کشور فراهم خواهدنمود. اراده دولت سیزدهم بر این است که با اجرای طرح مهم و راهبردی «فیبرنوری منازل و کسب و کارها» یا همان FTTX، یک شبکه پرسرعت و با کیفیت در سراسر کشور راه اندازی کند تا هموطنان عزیزم سرعت های چندصد مگابیت بر ثانیه را تجربه کنند. برای تحقق این امر، بدون شک همکاری و همیاری اصناف و فعالین این حوزه جزو الزامات است.
وی اضافه کرد: روز گذشته در جلسه با نمایندگان سازمان نظام صنفی کامپیوتری، سندیکای مخابرات و اتحادیه صادرکنندگان خدمات صنعت مخابرات ایران به بررسی مسایل اجرائی مربوط به طرح FTTX پرداختیم. پیشنهادات خوبی در این نشست برای سرعت بخشیدن به اجرای این طرح عنوان شد که انشالله دنبال خواهد شد.
وزیر ارتباطات اظهار داشت: پیگیری و تصویب اختصاص هشت درصد سهم دولت و الزام همکاری دستگاه های مختلف در قانون بودجه سال جاری برای اجرای این پروژه مهم، انصافا کار بزرگی بود که به لطف خداوند به سرانجام رسید. اما تبدیل کردن این ظرفیتهای قانونی به ابزاری برای تسریع در اجرای این طرح، نیازمند کار ویژه همکارانم در سازمان تنظیم مقررات و همراهی اصناف و تشکلهای مربوطه است. خبر خوب دیگر این که به زودی تفاهم‏نامه همکاری بین وزارت ارتباطات و وزارت نیرو برای بهره گیری از زیرساختهای شبکه توزیع برق کشور در اجرای این پروژه مهم و راهبردی نیز منعقد خواهد شد.
زارع پور اضافه کرد: توسعه شبکه فیبرنوری در کشور یک پروژه ملی است و کسی نباید به دنبال منفعت شخصی خود باشد و باید دستگاهها، استانداری ها، فرمانداری ها، شهرداری ها، بخش خصوصی و اصناف مرتبط تمام ظرفیت خودرا برای سرعت بخشیدن به روند اجرای این پروژه پای کار بیاورند.

1401/04/07
23:15:43
5.0 / 5
701
تگهای خبر: ارتباطات , خدمات , دستگاه , فرم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱