12 هزار پهپاد رکورد جابجایی بار را در جهان می شکنند

12 هزار پهپاد رکورد جابجایی بار را در جهان می شکنند

پی اچ پی و جی کوئری: یک شرکت آلمانی قراردادی را برای ساخت 12 هزار پهپاد بمنظور انتقال کالا در سراسر قاره آفریقا ظرف 5 سال آینده به امضا رسانده است.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از نیواطلس، با عقد این قرارداد رکورد تازه ای در حوزه نقل و انتقال بار هوایی تجاری در جهان با بهره گیری از پهپادها به ثبت خواهد رسید.
پهپاد وینگ کوپتر ۱۹۸ که به همین دلیل ساخته خواهد شد دارای پهنای بال ۱۹۸ سانتیمتر است و می تواند حداکثر ۶ کیلوگرم بار را با خود حمل کند.
این پهپاد دارای هشت ملخ نصب شده بر روی بازوهایی است که از بال ها به سمت جلو و عقب کشیده شده اند. چهار پایه بیرونی و پیکربندی آیرودینامیکی همچون مزایای این پهپاد هستند. دو پایه جلویی داخلی قادر به کج شدن به میزان ۹۰ درجه به جلو برای ایجاد نیروی رانش افقی هستند، و دو پایه داخلی عقبی نیز تا حدی کج می شوند.
حداکثر سرعت این پهپاد ۱۴۴ کیلومتر در ساعت است و می تواند حداکثر ۱۱۰ کیلومتر را طی نماید. سازگاری با شرایط مختلف آب و هوایی مزیت دیگر این محصول است که در هر ماموریت بطور متوسط می تواند تا سه بسته را به نقاط مختلف برساند. نرم افزار طراحی شده برای نظارت بر پهپادهای مذکور و کنترل آنها می تواند بطور همزمان تا ۱۰ پهپاد را مدیریت کند.
استفاده از پهپاد در آفریقا برای حمل و نقل بسیار منطقی است، برای اینکه در این قاره زیرساخت های ناکافی نه فقط مانعی برای توسعه اقتصادی می باشد، بلکه مراقبت های بهداشتی را نیز دشوار می کند. این ناوگان از پهپادها، کالاها، داروها، نمونه های آزمایشگاهی و واکسن ها را با سرعت و دقت به مکان های دور منتقل می کنند.


منبع:

1401/04/03
10:19:37
5.0 / 5
784
تگهای خبر: شركت , نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱