همکاری فرهنگستان علوم با سازمان محیط زیست برای مدیریت چالش های زیست محیطی

همکاری فرهنگستان علوم با سازمان محیط زیست برای مدیریت چالش های زیست محیطی

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با قائم مقام و تعدادی از اعضای پیوسته و ناپیوسته فرهنگستان علوم دیدار و این فرهنگستان برای همکاری به منظور مدیریت چالش های زیست محیطی اعلام آمادگی کرد.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا احمدرضا لاهیجان زاده - مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست - اضافه کرد: هدف از برگزاری این جلسه، آشنایی بیشتر با ظرفیت های فرهنگستان علوم و شاخه انرژی و محیط زیست آن بود که تنی چند از اساتید برجسته و سرشناس کشور در آن عضویت دارند.

وی تصریح کرد: در این نشست درباره بعضی از مهم ترین چالش های محیط زیستی کشور همچون پدیده گرد و غبار، بحران آب، مدیریت پسماندها و... بحث و تبادل نظر شد و فرهنگستان علوم اعلام آمادگی کرد برای مدیریت این چالش ها در کنار سازمان حفاظت محیط زیست، حضور کارشناسی قوی داشته باشد.

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه اظهار داشت: در این دیدار علی سلاجقه فرهنگستان علوم را یک پشتوانه علمی برای سازمان حفاظت محیط زیست عنوان و تصریح کرد که یک کارگروه ویژه با حضور نمایندگان فرهنگستان علوم، سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت خانه های نیرو و کشاورزی جهت بررسی مسایل زیست محیطی کشور تشکیل گردد.

به قول لاهیجان زاده، بحث استفاده از ظرفیت های شرکتهای دانش بنیان بخصوص شرکتهای فعال در حوزه محیط زیست برای بهره مندی از تکنولوژی های جدید این حوزه از دیگر تاکیدات رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، وی، تصریح کرد: سلاجقه ضمن اشاره به وجود تعداد زیادی داده و اطلاعات در حیطه فعالیت سازمان حفاظت محیط زیست، خواهان کمک و همکاری فرهنگستان علوم برای جمع آوری و راستی آزمایی این اطلاعات به منظور ارائه به مجموعه دولت شد.

منبع:

1401/04/01
14:30:37
5.0 / 5
811
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP