تسهیلات 29 میلیاردی صندوق نوآوری برای افزایش تولید پلی اورتان های زیره کفش

تسهیلات 29 میلیاردی صندوق نوآوری برای افزایش تولید پلی اورتان های زیره کفش

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در بازدید از یک شرکت دانش بنیان تولیدکننده پلی اورتان های کفشی از نزدیک در جریان تولید این محصول دانش بنیان قرار گرفت. صندوق نوآوری برای افزایش تولید پلی اورتان های زیره کفش ۲۹ میلیارد تومان تسهیلات به این شرکت اعطا کرده است.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر علی وحدت در این بازدید ضمن آشنایی با توانمندی های این شرکت دانش بنیان با مدیران این شرکت به گفتگو پرداخت و دستور بررسی و رفع مسائل این شرکت را صادر کرد.

این شرکت دانش بنیان همچون شرکت هایی است که به فناوری تولید پلی اورتان کفشی (پلی استر پلی ال و پیش پلیمر ایزوسیاناتی) دست یافته است. این محصول در تولید زیره کفش به کار می آید. پلی ‎اورتان به دسته ای از مواد شیمیایی گفته می شود که از واکنش پلی ال ها و ایزوسیانات ها بعنوان مواد اصلی تشکیل دهنده ساخته می شوند.

در صنایع تولید قطعات پلی اورتان گاهی از دو جزء استفاده می شود که هر کدام از این دو جزء امکان دارد حاوی چند ترکیب باشد. یکی از این دو جزء، پیش پلیمر دی ال یا پلی ال، و جزء دیگر نوعی دی ایزوسیانات است. محصول مورد بررسی در این طرح، پلی اورتان گرید کفش است که مواد اولیه زیره کفش را تشکیل می دهد و شامل دو جزء اصلی پلی استر پلی ال و پیش پلیمرهای ایزوسیاناتی است.

به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، این شرکت در سال ۱۳۹۶ با تعداد کمی از ماشین آلات خریداری شده مبادرت به تولید پلی اورتان های کفشی کرده و میزان تولید خویش را از ۱۶ تن در سال ۱۳۹۶ به حدود ۸۰۰ تن در سال ۱۳۹۸ رساند. حال این شرکت در نظر دارد با دریافت تسهیلات سرمایه ثابت از صندوق نوآوری و شکوفایی مبادرت به تکمیل طرح خود کند.

ظرفیت اسمی طرح تولید پلی اورتان های کفشی در این شرکت دو هزار تن در سال است که با راه اندازی دو راکتور، ظرفیت اسمی کارخانه به ۱۰۵۰۰ تن خواهد رسید. همینطور ظرفیت علمی طرح پس از طریق اندازی دو راکتور به ۸۴۰۰ تن خواهد رسید. این شرکت دانش بنیان در سال ۱۳۹۲ تاسیس شده و در عرصه تولید، خرید، فروش، بسته بندی و توزیع مواد شیمیایی مجاز و پلیمری و رنگ و رزین فعالیت می کند.

منبع:

1401/03/27
14:20:04
5.0 / 5
669
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱