امروز؛

آغاز تامین مالی بورسی کسب وکارهای نوپا و فناور، رسما

آغاز تامین مالی بورسی کسب وکارهای نوپا و فناور، رسما

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: از همه ابزارهای تجهیز منابع خصوصاً بازار سرمایه برای تامین مالی شرکت های دانش بنیان استفاده می نماییم.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از صدا و سیما، سید احسان خاندوزی در نشست خبری عرضه اولیه تپسی بعنوان اولین استارت آپ در بازار سرمایه اظهار داشت: در مورد تأمین مالی کسب و کارهای نوآورانه و فناورانه اقدامات قابل دفاعی انجام شده است، اما در سایر مراحل با تنگنا مواجه هستیم. وی اظهار داشت: تلاش می نماییم از ابزارهای مالی مختلف همچون اعتبار مالیاتی برای این کسب و کارها استفاده نماییم و در ماههای آینده روزهای بهتری را برای این کسب و کارها شاهد باشیم. سهم کسب و کارهای فناورانه تا سه سال آینده به ۱۰ درصد GDP می رسد عیسی زارع پور وزیر ارتباطات هم در این مراسم اظهار داشت: آی سی تی زیر ساخت توسعه کشور در همه بخش هاست و با دولت هوشمند و الکترونیک خیلی از مشکلات اقتصادی را میتوان حل کرد.

وی ادامه داد: امیدواریم با توسعه کسب و کارهای جدید و فناورانه سهم این کسب و کارها از تولید ناخالص داخلی طی سه سال آینده از ۶ درصد کنونی به ۱۰ درصد برسد. جهت گیری ۲۰ سال آینده با قانون جهش تولید دانش بنیان سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری هم اظهار داشت: استارتاپ هایی در حوزه های بیوتکنولوژی نانو و سلول های بنیادی وارد بازار سرمایه خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه باید روش های تأمین مالی این بنگاه ها تغییر کند، اضافه کرد: قانون جهش تولید دانش بنیان ها که از یک ماه پیش ابلاغ گردیده، یک تغییر روش است و جهت گیری ۲۰ سال آینده را نشان داده است. تأمین مالی جمعی دانش بنیان ها تقویت می شود رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار هم در این جلسه ضمن تاکید بر تقویت تأمین مالی جمعی شرکتهای دانش بنیان، به اولویت پذیرش شرکتهای دانش بنیان و مبتنی بر اقتصاد دیجیتال در بازار سرمایه اشاره نمود و اضافه کرد: پذیرش شرکت تپسی در بازار سرمایه آغاز یک راه جدید است، چونکه حالا سرمایه شرکتهای بزرگ دنیا بیشتر سرمایه های دیجیتال و سرمایه های فکری است. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، خاطرنشان کرد: برای افزایش تأمین مالی شرکتهای دانش بنیان تلاش می نماییم نقش مؤثر داشته باشیم که این کار می تواند با انتشار اوراق بدهی و پذیرش شرکت ها در بورس و با کمک صندوق های سرمایه گذاری صورت گیرد. وی افزود: تأمین مالی جمعی هم از دو سال قبل شروع شده است و سال جاری نقش آنرا برای شرکتهای دانش بنیان پررنگ می نماییم. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار همینطور اظهار داشت: حالا ۵۰ شرکت در بازار سرمایه داریم که به شکلی فعالیت دانش بنیان دارند، اما شرکت تپسی به صورت کامل یک شرکت نوآورانه (استارتاپی) و دانش بنیان است که امیدواریم شاهد شکوفایی دانش بنیان ها باشیم که اقتصاد را متحول کند. کشف قیمت تپسی با حضور ۴۷ صندوق سرمایه گذاری میثم فدایی مدیرعامل فرابورس ایران هم در این جلسه اظهار داشت: کشف قیمت تپسی با حضور ۴۷ صندوق سرمایه گذاری انجام شده و مراحل آن با دقت در هیئت پذیرش طی شده است. مدیرعامل فرابورس ایران با اشاره به اینکه تقاضاهای خوبی برای حضور شرکتهای نوآورانه (استارتاپ ها) در بازار سرمایه داریم، ابراز امیدواری کرد در ماههای آینده شاهد عرضه های دیگری در این عرصه باشیم وی ضمن اشاره به این که اتفاق بسیار بزرگی افتاده و عرضه تپسی شروع یک راه جدید در بازار سرمایه است، اظهار داشت: امیدواریم شاهد شکوفایی دانش بنیان ها باشیم که اقتصاد را متحول کند. تأمین مالی بورسی برای کسب وکارهای نوپا، نوآور و فناور، رسماً کلید خورد همینطور وزیر اقتصاد هم در توییتی با بیان تپسی مدت زیادی در کش وقوس ورود به بازار سرمایه گرفتار بود و یکی از برنامه های اعلامی ما، «تسهیل ورود شرکتها به بازار سرمایه» بود، اعلام نمود: امروز تأمین مالی بورسی برای کسب وکارهای نوپا، نوآور و فناور، رسماً کلید خورد.

1401/03/25
23:52:54
5.0 / 5
760
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP