معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:

آستان قدس رضوی محل رویش شرکتهای دانش بنیان شده است

آستان قدس رضوی محل رویش شرکتهای دانش بنیان شده است

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری خراسان رضوی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: با عنایت به رویکرد پرارزش اتخاذ شده در آستان قدس رضوی این آستان به محل رویش و زایش شرکتهای دانش بنیان تبدیل گشته که هر یک از این شرکت ها می توانند راهکاری برای حل مشکلات کشور داشته باشند.سورنا ستاری بامداد امروز در گردهمایی ۳۸۰ شرکت دانش بنیان خراسان رضوی که به میزبانی آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار نمود: سال جاری رهبر معظم انقلاب مسئولیت مهمی را بر دوش همه قرار داده اند و باید در عرصه تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین اقدامات گسترده تری داشته باشیم.

نیاز به ترویج فرهنگ دانش بنیان در سطح جامعه داریم

وی اضافه کرد: دانش بنیان بودن قبل از هر چیز یک فرهنگ است و مفاهیم آن استفاده از دانش، تجاری سازی دانش و نفوذ آن در جامعه است و باید برای این فرهنگ سازی تلاش بیشتری کرد.

ستاری افزود: فرهنگ دانش بنیان از آدم های کوچه و بازار شروع می شود و تا آن صنعت گری که باید خلاقیت و استعداد جوانان را ببیند و دانش او را به کار بگیرد ادامه دارد؛ ازاین رو باید این فرهنگ را در کشور توسعه دهیم تا ثمرات دانش بنیان بودن ملموس شود.

وی اضافه کرد: ما در مبارزه ای بین صنعت سنتی با صنایع خلاق و دانش بنیان هستیم و درصورتیکه برای این نبرد، سرباز، افسر و درجه دار تربیت نکرده باشیم، بازنده خواهیم بود، به همین جهت کاری که در شتاب دهنده های تخصصی انجام می دهیم، تربیت نیروها و شرکتهای خلاق است.

معاون علمی و فناوری رئیس جهور در ادامه اظهار داشت: اقدامی که آستان قدس رضوی با محوریت شرکت صنایع پیشرفته رضوی برای پشتیبانی از فعالیتهای دانش بنیان شروع کرده است، تمام مفاهیم مورد نیاز این حوزه را پیاده سازی می کند، بگونه ای که آستان قدس رضوی خودش منشا رویش و زایش شرکتهای دانش بنیان شده و کارخانه های نوآوری و پارک علم و فناوری بوجود می آورد.

خلق ثروت با پیاده سازی ایده های جدید

ستاری ضمن تشکر از آستان قدس رضوی به علت پیاده سازی ایده های دانش بنیان اظهار داشت: اعتماد به جوانان و پشتیبانی از طرح های دانش بنیان، اقدام بزرگ و ارزشمندی است که آستان قدس رضوی انجام داده است و با این حمایت، پیشتیبان جوانانی شده ایم که می توانند با نوآوری، ایده هایی جدید را پیاده سازی و خلق ثروت کنند.

ستاری افزود: این ایده جدید که شرکت صنایع پیشرفته رضوی زیستگاه شرکتهای دانش بنیان و خلاق باشد، بسیار ازشمند است و اگر هر یک از این شرکت ها بتوانند یکی از اشکالات کشور و جامعه را حل کنند، به اهدافی که مدنظر بوده دست یافته ایم.

بر اساس گزارش روابط عمومی استان قدس رضوی وی افزود: جهت گیری آستان قدس رضوی برای پشتیبانی از شرکت ها و طرح های دانش بنیان از چند سال قبل شروع شده و در این خصوص همکاری خوبی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری صورت گرفته که به ایجاد یک سیستم پویا منجر شده و این همکاری ها ادامه می یابد.
1401/03/21
10:19:48
5.0 / 5
776
تگهای خبر: تخصص , تولید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴