حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری از فعالان حوزه فرهنگی از پویانمایی تا صنایع خلاق

حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری از فعالان حوزه فرهنگی از پویانمایی تا صنایع خلاق

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اعلان اینکه جوانان ما ثابت کردند می توانند برمبنای فرهنگ ملی و ارزش های اسلامی محصولاتی تولید کنند که مردم جامعه متقاضی آن هستند، اظهار داشت: آمادگی داریم حمایت های لازم را از جوانان در زمینه های فرهنگی از حجاب و عفاف، فیلم و انیمیشن تا صنایع خلاق و گیم و پویانمایی ارائه دهیم و نیروی انسانی خلاق تربیت نماییم تا سربازان این میدان مبارزه، فرهنگی باشند.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، سورنا ستاری در بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از دستاوردهای منتخب شرکت های خلاق، دانش بنیان و توانمندی خانه های خلاق و نوآوری در نمایشگاه دائمی ایران ساخت، با اعلان اینکه ما در حوزه ایجاد اشتغال، پژوهش و تولید محصول رویکرد تازه ای را دنبال می نماییم و باید مسیر تحقیقات را تغییر دهیم، اظهار داشت: در حقیقت در زمینه پژوهش راه را اشتباه رفته ایم، بنا بر این تحقیقات چندان کاربردی نیستند.
وی ادامه داد: باید در تحقیقات به این نکته توجه داشته باشیم که ارزش ها و سنت ها و داشته های فرهنگی مان را وارد زندگی نماییم و این اقدام نیازمند استفاده از یک سازوکار ویژه است. این ساختار به نیروهای توانمندی نیاز دارد که اصلی ترین دارایی آن نیروی انسانی توانمند است و سرمایه گذاری بخش خصوصی در این حوزه نیز با اهمیت ترین دارایی شمرده می شود و در این رویکرد ساختاری برای جذب سرمایه گذار بخش خصوصی تعریف شده است که چند برابر دولت در پژوهش سرمایه گذاری می کنند.
ستاری با تاکید بر این که نوآوری از جوانان دانش آموخته و خلاق حاصل می شود، اشاره کرد: مقرر است جوانان، سربازان خط مقدم فرهنگ و سنت های جامعه شوند و ساختار بخش خصوصی در قالب شتابدهنده و خانه های خلاق و نوآوری بخش خصوصی می تواند این ایده ها را به محصول، ارزش افزوده و اشتغال بدل کند.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اعلان اینکه خانه های صادراتی ایران ساخت یا "آی هیت" ساختار نوآورانه ای است که می تواند بعنوان یک الگو در زمینه خلاق و فرهنگی پیاده سازی شده و منشا خیلی از تحولات در عرصه بین المللی شود، اظهار داشت: این مسیر و روش، اثرگذاری خودرا ثابت کرده است و ما بطور کامل آمادگی داریم حمایت های لازم را صورت دهیم. در زمینه های فرهنگی از حجاب و عفاف، فیلم و انیمیشن تا صنایع خلاق و گیم و پویانمایی، باید نیروی انسانی خلاق تربیت نماییم تا سربازان این میدان مبارزه، فرهنگی باشند.
ستاری اشاره کرد: محصول خلاقی موثر است که مردم مخاطب و خواهان آن باشند و برای آن هزینه کنند و جوانان ما ثابت کردند می توانند برمبنای فرهنگ ملی و ارزش های اسلامی محصولاتی تولید کنند که مردم جامعه متقاضی آن هستند. در این راه آماده هستیم که از حضور بخش خصوصی و ایجاد این تحولات با سکان داری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شکل دهی به خانه های خلاق و نوآوری حمایت نماییم.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، در حاشیه این رویداد تفاهم نامه همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف تقویت و توسعه اقتصاد، فرهنگ و صنایع خلاق و فرهنگی با تاکید بر حوزه مشترک با اقتصاد دانش بنیان بوسیله افزایش اندازه بازار صنایع خلاق و فرهنگی در تولید ناخالص داخلی به امضا رسید.
تسهیل زمینه های لازم برای تجاری سازی مالکیت فکری در بخش فرهنگ و هنر با بهره گیری از فناوری های نرم و خلاق و دانش بنیان از محورهای این تفاهم نامه بشمار می رود.
منبع:

1401/03/19
00:02:56
5.0 / 5
731
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP