بررسی های جدید نشان داد؛

خطر کمبود متخصص امنیت سایبری کشورها را تهدید می کند

خطر کمبود متخصص امنیت سایبری کشورها را تهدید می کند

پی اچ پی و جی کوئری: نتایج یک بررسی جدید نشان میدهد نزدیک به یک سوم متخصصان امنیت سایبری به دنبال خروج از این حوزه کاری هستند و این مساله مشکلات صنعت مذکور را تشدید می کند.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از زد دی نت، بررسی های مؤسسه امنیت سایبری ترلیکس که بوسیله گفتگو با هزار متخصص این حوزه در سطح جهان انجام شده، نشان میدهد ۳۰ درصد شاغلان این بخش درحال برنامه ریزی برای تغییر حرفه در ضمن دو یا چند سال آینده هستند.
از همین رو سازمان ها اکنون با کمبود نیرو برای تامین امنیت سایبری مواجهند و افراد کافی و برخوردار از مهارت ها و صلاحیت های لازم برای ایمن نگه داشتن سیستم های فناوری اطلاعات در مقابل نقص ها و سایر تهدیدات امنیتی در جهان وجود ندارند.
بررسی ها حاکیست سازمان های مختلف با تهدیدات فزاینده ای از جانب مجرمان سایبری و هکرهای مورد حمایت دولت ها مواجهند و این حملات از نظر حجم و پیچیدگی درحال افزایش است.
بررسی های ترلیکس نشان داده که ۸۵ درصد از سازمان ها به سبب کمبود نیروی کار از توانایی کافی برای ایمن کردن سیستم ها و شبکه های فناوری اطلاعات برخوردار نیستند.
متخصصان امنیت سایبری، از آن جهت قصد ترک این حرفه را دارند که احساس می کنند مورد قدردانی قرار نمی گیرند و نمی توانند در حرفه خود رشد کنند.
فقدان مسیر شغلی روشن (۳۵٪)، عدم شناخت اجتماعی (۳۱٪) و حمایت محدود برای توسعه مهارت های خود (۲۵٪) بعنوان سه مشکل اصلی که کارکنان امنیتی را مجبور به ترک کار می کند ذکر شده است.


منبع:

1401/03/18
10:09:00
5.0 / 5
829
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴