تنها زن مدیر ارشد فیسبوک از این شرکت جدا شد

تنها زن مدیر ارشد فیسبوک از این شرکت جدا شد

پی اچ پی و جی کوئری: شریل سندبرگ، مدیر امور عملیاتی شرکت متا (فیس بوک سابق) که همکاری نزدیکش با مارک زاکربرگ موجب رشد بزرگترین شبکه اجتماعی جهان شد، بعد از 14 سال این شرکت را ترک می کند.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از رویترز، انتشار این خبر در ابتدا موجب شد ارزش سهام این شرکت ۴ درصد کم شود، اما بعد از اختتام ساعت معاملات، ارزش این سهام تقریباً ثابت باقی ماند.
او در این مورد نوشت: "وقتی در سال ۲۰۰۸ این شغل را بر عهده گرفتم، امیدوار بودم پنج سال در این نقش باشم. چهارده سال بعد، زمان آن فرا رسیده است که فصل بعدی زندگی ام را بنویسم."
زاکربرگ در پست جداگانه ای در فیسبوک گفت، خاویر اولیوان، مدیر ارشد واحد رشد، بعنوان مدیر امور عملیاتی انتخاب خواهد شد، بااینکه او اضافه کرد که قصد ندارد نقش سندبرگ را مستقیماً در ساختار موجود شرکت جایگزین کند.
او اشاره کرد: من فکر می کنم متا به جایی رسیده که منطقی است گروههای محصول و کسب وکار ما بیشتر یکپارچه شوند، نه این که همه کارکردهای تجاری و عملیاتی جدا از محصولاتمان سازماندهی شوند.
اولیوان بیش از ۱۴ سال در متا کار کرده و تیم هایی را رهبری کرده است که فیسبوک، اینستاگرام، واتساپ و مسنجر را مدیریت می کنند.
سندبرگ دومین فرد مهم فیسبوک بعد از بنیانگذار آن زاکربرگ بوده که در زمان استخدام ۲۳ سال سن داشت، یکی از برجسته ترین مدیران شرکت و معمار اصلی مدل تجاری مبتنی بر تبلیغات فیسبوک است که اغلب مورد انتقاد قرار می گیرد.


منبع:

1401/03/13
17:55:07
5.0 / 5
780
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳