تولید دستمال مرطوب نانویی با خواص ضدقارچ و ضدباکتری

تولید دستمال مرطوب نانویی با خواص ضدقارچ و ضدباکتری

پی اچ پی و جی کوئری: تعدادی از محققان یکی از شرکت های فناور با تولید نانو ذرات مس از آن در تولید دستمال مرطوب های نانویی بهره برد تا خواص ضدقارچ و ضدباکتری را به این محصول اضافه کند.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، سید مهدی حسینی حصاری، مدیر عامل این شرکت فناور اظهار داشت: ما با ۱۰ سال سابقه تولید دستمال مرطوب، به دنبال محصول نانویی بودیم که خواص ضدباکتری، ضدقارچ و حتی ضدویروس داشته باشد. در این راه مبادرت به تولید نانوذرات مس کردیم و با بهره گیری از همین نانوذرات مس، دستمال های آنتی باکتریال تولید کردیم.
وی با اعلان اینکه در آزمایش های مختلف خواص ضدباکتری و ضد قارچی این نانو ذرات تایید شد، اظهارکرد: دستمال های مرطوب به سبب کاربردی و در دسترس بودن، همین طور به سبب لطافتی که دارند، مورد علاقه خیلی از افراد به ویژه خانم ها و مادران جوان هستند.
بگفته این محقق دستمال های مرطوب بر پایه آب و بدون الکل تهیه شده اند و به جهت اینکه گرفتار آلودگی های میکروبی نشوند، نگهدارنده هایی دارند که این نگهدارنده ها می توانند برای مصرف کنندگان مسائلی را به همراه داشته باشند. بدین سبب توسعه فناوری دستمال های مرطوب نانویی می تواند پاسخی برای این چالش باشد.
به نقل از ستاد نانو، مدیرعامل این شرکت فناور با اشاره به تجربه صادرات محصولات خود به کشورهای عراق، افغانستان و آسیای میانه، افزود: پیش بینی می نماییم که این دستمال مرطوب های نانویی نیز پتانسیل صادراتی به این کشورها را داشته باشند.
حسینی با اعلان اینکه ما به دنبال استفاده از نانوذرات مس در محصولات دیگر نیز هستیم، اشاره کرد: تا حالا از این نانوذرات مس در تولید ماسک و دئودورانت استفاده شده و برنامه هایی برای افزایش دامنه کاربرد نانوذرات توسط این شرکت تدوین شده است.
منبع:

1401/03/08
14:30:32
5.0 / 5
773
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳