در اختتامیه جشنواره ملی حركت مطرح شد

برای حل مشکلات نیازمند نگاه متفاوت هستیم

برای حل مشکلات نیازمند نگاه متفاوت هستیم

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اختتامیه جشنواره بین المللی حرکت، اظهار داشت: نظریه های متعارف و نظریه های معمول اقتصادی وجود دارند، ولی این نظریه ها مشکلات ما را حل نکرده اند. ما نیازمند افرادی هستیم که متفاوت بیندیشند و نگاه متفاوت داشته باشند. این گعده های دانشجویی محلی برای این مسائل هستند.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، حجت الله عبدالملکی در اختتامیه جشنواره بین المللی حرکت که امروز سوم خرداد در دانشگاه تهران برگزار شد، با اشاره به اینکه ما در سومین سال از گام دوم انقلاب اسلامی قرار داریم، اظهار داشت: در چله دوم انقلاب اسلامی، درحال حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی و مقدمه سازی برای ظهور امام زمان و سعادت بشر هستیم.

وی ضمن اشاره به اهمیت تمدن سازی، اظهار داشت: در طول تاریخ، بیشتر از انگشتان یک دست تمدن سازی نداشتیم. وقتی انقلاب اسلامی تمدن سازی را بعنوان یک هدف عنوان می کند، به علت ظرفیتی است که وجود دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه کشور ما یکی از غنی ترین کشورها از نظر ظرفیت نیروی انسانی است، اظهار داشت: جمعیت جوان و تحصیل کرده، فعال؛ بعنوان سوخت اصلی پرتاب موشک تمدنی می تواند مورد توجه قرار گیرد.

عبدالملکی با بیان اینکه مهم ترین خاستگاه این ظرفیت، دانشگاه است، اظهار داشت: دانشگاه بعنوان قلب تپنده تمدن نوین اسلامی، مقرر است سه کار اصلی انجام دهد.

وی تصریح کرد: قدم اصلی، نظریه پردازی است و اگر ما ادعا می نماییم که می خواهیم در حوزه تمدنی حرکت نماییم، به نظریه پردازی جدید نیاز داریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: دومین انتظار از دانشگاه عرضه چاره در ابعاد مختلف برای مشکلات جاری جامعه است.

وی تصریح کرد: ما انتظار داریم که حل مساله از راه دانشگاه صورت گیرد. دستگاههای اجرایی وظیفه دارند تا تجربه را به دست دانشگاه ها برسانند و حل مساله به عهده دانشگاه است.

عبدالملکی ضمن بیان این که انتظار سوم از دانشگاه، تربیت نیروی انسانی است، اظهار داشت: ما ضمن این که به نیروی انسانی اندیشمند نیاز داریم، به نیروی انسانی در سطح اجرایی و همینطور کارآفرینی هم احتیاج داریم.

وی ضمن اشاره به این که در دانشگاه مهم ترین ارکان رشد، استاد و دانشجو است، تصریح کرد: اساتید فرماندهان جنگ نرم هستند، ولی به این فرماندهان کمتر پرداختیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دانشجویان را به دو گروه تقسیم کرد و اظهار داشت: حدودا همه دانشجویان فرایند دانشگاهی را طی می کنند، ولی یک حرکت دانشجویان در دانشگاه وجود دارد که اثرگذاری زیادی دارد و این، فعالیتهای ویژه دانشجویان در بخش های مختلف علمی، اجتماعی، سیاسی و... است.

وی با بیان اینکه جشنواره حرکت هم در ارتباط با بخش های ویژه فعالیت دانشجویی است، اظهار نمود: تشکل های علمی جزو ستون های اصلی این فعالیت هستند.

عبدالملکی تصریح کرد: حرکت انقلابی، نگاه تحول آفرین و ساختارشکنی، از جریان معمول علم و دانشگاه بیرون نمی آید و این حرکت ها احتیاج به بخش هایی مانند انجمن های علمی دارد. چون که انجمن های علمی جایی برای تفکر متفاوت هستند.

وی افزود: سر کلاس و دانشگاه دانشجو مجبور است که بخش عمده وقت را صرف بازخوانی نظریه ها و حرف های گذشته بگذارد، ولی از این رویکرد تحول بیرون نمی آید. ما احتیاج به نگاه جدید و متفاوت داریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اظهار نمود: اشکالی ندارد از هر ۱۰ نگاه متفاوت، ۹ نگاه غلط باشد. همان یک نگاه متفاوت مهم می باشد و انجمن های علمی بستری برای این نگاه هستند.

وی تصریح کرد: نظریه های متعارف و نظریه های معمول اقتصادی وجود دارد، ولی این نظریه ها مشکلات ما را حل نکرده اند. نیازمند افرادی هستیم که متفاوت بیندیشد و نگاه متفاوت داشته باشند. این گعده های دانشجویی محلی برای این مسائل هستند.

عبدالملکی تصریح کرد: مهارت اجتماعی که در کلاس درس اتفاق نمی افتد. دانشجویان در تشکل ها و انجمن های دانشجویی، مهارت کاربردی کردن در سطح جامعه را یاد می گیرند.

منبع:

1401/03/03
15:09:59
5.0 / 5
789
تگهای خبر: دستگاه , فرم , كاربر , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP