خط ویژه سازمان امور استخدامی برای جذب نخبگان در دستگاهها

خط ویژه سازمان امور استخدامی برای جذب نخبگان در دستگاهها

رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور از ایجاد خط ویژه برای جذب نخبگان در دستگاه های اجرائی با همکاری معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان آگاهی داد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا میثم لطیفی امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه ایران ساخت در جمع خبرنگاران با اعلان اینکه اقدامات معاونت علمی تحولات خوبی در زمینه دانش بنیان کشور به وجود آورده است، اضافه کرد: برای آنکه حکمرانی ما یک حکمرانی هوشمند شود، نیار داریم از شرکت های دانش بنیان بیشتر در عرصه حکمرانی و در اداره دولت استفاده نمائیم.
وی با اعلان اینکه در سالهای اخیر، فضای کار، نیروی انسانی و ساختارهای اداری تحولات جدی یافته است، اظهار نمود: اگر بخواهیم خدمات را آسان تر به مردم ارائه دهیم و این خدمات در دسترس تر و با فساد کمتر و سلامت بیشتر باشد، گریزی نداریم که از مجموعه های دانش بنیان استفاده نمائیم.
لطیفی، جذب و استخدام در بخش های دولتی، توسعه و توانمندسازی کارکنان دولت و اصلاح های فرآیندهای اداری، اصلاح ساختارها و تمرکز زدایی و واگذاری امور به مردم را از حوزه هایی نام برد که باید از ظرفیت شرکت های دانش بنیان بهره برد و افزود: از این ظرفیت باتوجه به شعار سال با تمرکز بر دانش بنیان ها، در زمینه های حکمرانی و اداره استفاده می نماییم و امیدوار هستم بازدید امروز مقدمه ای برای همکاری جدی با این مجموعه ها باشد، چون اساسا رفع بخش عمده ای از مشکلات کشور بوسیله راهکارهای شرکت های دانش بنیان خواهد بود.
رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور درباب رویکرد این سازمان در حوزه جذب نخبگان در دستگاه های دولتی اشاره کرد: من از روزهای اول که در این سمت مشغول به کار شدم، این مساله مورد پیگیری قرار|گرفت.
وی افزود: بخشنامه جذب و نگهداری سرمایه انسانی استعدادهای برتر و نخبه در دستگاه های اجرائی تهیه شد و به دنبال این هستیم که برای جذب نخبگان خط ویژه ای ایجاد نماییم.
لطیفی این خط ویژه را مربوط به ورود آنها به خدمت و طراحی شغلی آنها دانست و تصریح کرد: نخبگان انتظار دارند نوع شغلی که برای آنها طراحی می شود متناسب با استعداد و ظرفیت های آنها باشد.
رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور اصلاح در ساختارهای شغلی را از دیگر اقدامات این سازمان در امتداد اجرائی سازی بخشنامه جذب نخبگان در دستگاه های دولتی عنوان نمود و اظهار داشت: نظام جبران خدمات و ارزیابی و ارتقای این افراد از دیگر مطالبی است که با عملیاتی شدن این بخشنامه پیگیری می شود.
لطیفی با تاکید بر این که اجرای این بخشنامه شروع شده است، اضافه کرد: ضوابط اجرائی و شیوه نامه های آن تهیه شده است و از آنجا که بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی در اجرائی سازی این بخشنامه مشارکت دارند، زمینه فراهم شده و ما هم این فرصت را ایجاد می نماییم تا از این ظرفیت بیش از گذشته استفاده نمائیم.1401/02/31
13:29:24
5.0 / 5
872
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP