با حضور دانشگاهیان و معاونت علمی ریاست جمهوری صورت می گیرد

همکاریهای چندجانبه برای توسعه مرکز آزمون تست خودرو

همکاریهای چندجانبه برای توسعه مرکز آزمون تست خودرو

یک تفاهم نامه و یک توافق نامه در امتداد توسعه مرکز آزمون و تست خودرو با نظارت و راهبری ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به امضا رسید.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، امروز در حاشیه مراسم افتتاحیه مرکز آزمون و تست تصادف خودرو یک تفاهم نامه و یک توافق نامه در امتداد توسعه کارهای این مرکز منعقد شد.
تفاهم نامه همکاری مشترک علمی، تحقیقاتی، آزمایشگاهی و تست و آزمون با هدف ایجاد زیرساخت های آزمایشگاهی صنعت خودروی کشور و افزایش ایمنی و کیفیت خودرو های تولید داخل و ارزیابی دقیق کیفی خودرو های وارداتی میان ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد و دانشگاه تهران و دانشگاه علم و صنعت منعقد شد.
موضوع این تفاهم نامه ارتقای سطح همکاری و تعامل مشترک بین طرفین تفاهم نامه و همکاری مشترک علمی، تحقیقاتی، آزمایشگاهی و تست و آزمون در امتداد احصا و ارتقای فناوری ها و توسعه زیست بوم در رابطه با انواع قوای محرکه احتراقی، برقی، دونیرو و هیبرید و آزمون های در رابطه با آنست.
حضور معاونت علمی در این تفاهم نامه با هدف تسهیل و نظارت بر حسن اجرای موضوع تفاهم نامه است و سایر طرفین در حوزه هایی چون ایفای نقش بعنوان هاب فناوری حوزه قوای محرکه پیشرفته در پروژه های منتخب جهت تجمیع ظرفیت شرکت های دانش بنیان و ایجاد شبکه همکاری منسجم در جهت پیشبرد پروژه های ملی همکاری خواهند داشت.
همکاری در امتداد توسعه فناوری های قوای محرکه احتراق داخلی در زمینه های تنوع سبد سوختی، کاهش مصرف سوخت و کاهش سطح آلایندگی، همکاری در امتداد توسعه زیر ساخت های آزمون ها و صحه گذاری های ایمنی و عملکردی خودرو ها و قوای محرکه پیشرفته احتراقی برقی و دونیرو و توسعه اکوسیستم نوآوری در حوزه حمل و نقل پیشرفته و هوشمند با محوریت قوای محرکه از دیگر زمینه های همکاری در این تفاهم نامه ۳ جانبه است.
در این تفاهم نامه طرفین متعهد شدند که در حوزه راه اندازی سیستم مناسب برای شناسایی ایده های تخصصی و توسعه تکنولوژی های جدید در زمینه های تخصصی قوای محرکه و همکاری در تدوین نقشه راه ملی توسعه فناوری های قوای محرکه پیشرفته کشور اقدام نمایند.
شناسایی گلوگاه ها، چالش ها و موانع موجود در زیرساخت تست و آزمون در زمینه قوای محرکه توسط کمیته فنی و تعیین سازوکار رفع موانع توسط کمیته فنی، حمایت های لازم جهت اجرای پروژه های تحقیقاتی، همکاری در جهت بهینه سازی ساختارها، فرایندها و قوانین موجود در زمینه انواع قوای محرکه و همکاری در امتداد توسعه فناوری های در رابطه با قوای محرکه دونیرو، هیبرید و برقی از دیگر زمینه های همکاری میان طرفین این تفاهم نامه عنوان شده است.
پشتیبانی از اجرای پروژه های مشترک در زمینه قوای محرکه پیشرفته هیبرید و برقی تا حد امکان، رعایت منافع و حقوق مالکیت معنوی طرفین تفاهم نامه و نظارت بر حسن اجرای تعهدات هریک از طرفین تفاهم نامه همچون تعهدات ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی، حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.
در این مراسم همین طور توافق نامه همکاری راهبردی (کنسرسیوم) در جهت راه اندازی مرکز آزمون تصادف خودرو برای ارتقای ایمنی و کیفیت صنعت خودروی کشور میان ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی، شرکت سرمایه گذاری و توسعه راهبردی، شرکت آذین خودرو، مجتمع صنعتی آرتاویل تایر، شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران منعقد شد.
ارتقای کیفیت و ایمنی صنعت خودرو، مشارکت در شرکت تازه تأسیس "آزمون های ایمنی و کیفیت خودرو" و سرمایه گذاری بمنظور ایجاد و راه اندازی آزمون های تصادف و ایمنی خودرو از اهداف انعقاد این توافق نامه است.
مشارکت در سرمایه گذاری، تامین سرمایه مورد نیاز جهت طراحی و راه اندازی مرکز آزمون تصادف و راهبری، همکاری در حوزه شناسایی نیازهای روز کشور در زمینه آزمون های ایمنی و کیفیت خودرو، قطعات و مجموعه ها برای اولویت بندی راه اندازی، همکاری در دریافت صلاحیت های لازم از نهادهای مربوط جهت انجام کارهای ارزیابی و آزمون و همکاری در جلب مشارکت شرکت های خودروساز و زنجیره تامین آنها بمنظور بهره برداری از مرکز تست از زمینه های همکاری اعلام شده است.
در این توافق نامه طرفین متعهد شدند نسبت به واریز آورده نقدی به حساب شرکت آزمون های ایمنی و کیفیت خودرو که بدین منظور تاسیس شده است و برمبنای انعقاد قرارداد با سهامداران مؤسس اقدام نمایند.1401/02/26
19:29:17
5.0 / 5
1229
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP