فناوران با تولید 34 نرم افزار دیجیتال به یاری نظام آموزشی کشور آمدند

فناوران با تولید 34 نرم افزار دیجیتال به یاری نظام آموزشی کشور آمدند

با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ۳۴ نرم افزار ایران ساخت در حوزه آموزش، طراحی و ساخته شده است.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، شاید نظام آموزشی کشورمان دیر به استفاده از فناوری و نوآوری در این عرصه توجه نشان داد و هنوز در ابتدای این راه باشیم. اما تحولات سریع و بی وقفه بود. یکی از حوزه هایی که تعطیلی بردار نیست و یک حرکت مداوم و مستمر رو به جلو دارد؛ عطش کسب آموزش و یادگیری است. در واقع یادگیری مهارت و کسب دانش برای انسان امروزی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. آن هم در روزگاری که افراد بر مبنای توانمندی های خود دسته بندی می شوند و وظایفی را بر عهده می گیرند. در این مدل جهانی افراد بر مبنای توانمندی های تخصصی و دانشی پیشرفت می کنند.

به همین دلیل، اقبال عمومی به کسب دانش و مهارت بسیار زیاد شده و با عنایت به این که سرعت و شتاب زدگی زندگی رو به افزایش است، افراد فرصت چندانی برای حضور فیزیکی و مدت دار در فضاهای آموزشی ندارند و تحولات فناورانه هم به دگرگونی نظام آموزشی منجر گردیده است، آنها به سمت دریافت این آموزش ها از طریق های مجازی و دیجیتال سوق یافته اند.

صنعت آموزش در عصر تحول دیجیتال، به شدت تحت تاثیر فناوری ها قرار دارد. به صورتی که بر مبنای گزارشی جهانی، سرمایه گذاری بر روی یادگیری دیجیتال باعث رشد جهانی ۴۰ میلیارد دلاری این حوزه طی سالهای اخیر شده است. یادگیری دیجیتال به اصلاح جنبه های اصلی آموزش و ایجاد فرصت برای تمام سطوح جهت توزیع دانش کمک کرده است. در واقع یکی از مزایای انقلاب یادگیری دیجیتال دسترسی به منابع یادگیری گسترده تر برای همه افراد است. همینطور تجربیات نشان داده است اگر از فناوری در بحث آموزش به درستی استفاده گردد. این امر به ایجاد پتانسیل زیادی جهت بهبود سیستم های آموزشی می انجامد.

آموزش دیجیتال در ایران

پربیراه نیست اگر تحول آموزش در کشور و گرایش به سمت آموزش دیجیتالی را به شیوع بیماری کرونا ارتباط دهیم. روزهایی که با توجه این که حضور فیزیکی دانش آموزان، معلمان و دانشجویان در همه گیری کرونا؛ مخاطراتی جدی برای سلامتی آنها داشت؛ نظام آموزشی کشور به ناچار سر تسلیم در مقابل نوع جدید و نوظهور آموزش، یعنی آموزش دیجیتال فرود آورد و طی ۲ سال و اندی دانش بنیان ها و شرکتهای خلاق اثبات کردند که توان چرخاندن چرخ آموزشی کشور را بشکلی مجازی دارند و این دفعه را به دوش کشیدند.

با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ۳۴ نرم افزار ایران ساخت طراحی و تولید شد تا آموزش کشور متوقف نشود و کلاس ها در فضای دیجیتال و مجازی برگزار گردید. تولیداتی چون «سامانه برگزاری آزمون مدارس و تحلیل نتایج»، «نرم افزار یادگیری مجازی امیرکبیر»، «نرم افزار برنامه ریزی آموزشی نورچین»، «نرم افزار مدیریت آموزش و یادگیری»، «نرم افزار مدیریت پژوهش»، «نرم افزار جامع مدیریت مدارس هوشمند آموزیار»، «نرم افزار مدیریت آموزشی مدبر»، «نرم افزار مدیریت یادگیری الکترونیکی ویانا» و غیره.منبع:

1401/02/22
11:36:47
5.0 / 5
809
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲