موفقیت محققان در تولید سیستم احضار پرستار گویای هوشمند برای بیمارستان ها

موفقیت محققان در تولید سیستم احضار پرستار گویای هوشمند برای بیمارستان ها

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری یکی از شرکتهای فناور با استفاده از تسهیلات سرمایه در گردش صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن و تأمین بخشی از هزینه ها، موفق به تولید سیستم احضار پرستار گویای هوشمند با هدف ارتقای سیستم سلامت کشور شد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا حمید رضوی راد، مدیر عامل این شرکت فناور اظهار داشت: سیستم احضار پرستار یک نیاز و اجبار قانونی برای هر تخت بستری در بیمارستان های کشور است و هم اکنون بیشتر از ۱۸۰ هزار تخت بستری فعال در کشور موجود است که سالانه حدود ۷ تا ۱۰ درصد به این تعداد، تخت جدید اضافه می شود و حدود ۵ درصد هم به روز رسانی می شود، به عبارتی سیستم سلامت کشور به سالانه حدود ۲۰ هزار تخت نیاز دارد.
رضوی راد افزود: یکی از محصولاتی که سهم عمده از فروش سیستم های احضار پرستار دارد، سیستم های مکالمه ای(گویا) است، ما با تحقیقاتی که روی محصولات مشابه بازار انجام دادیم و با شناسایی نقاط ضعف و ایرادات آنها، توانستیم در نسخه تولیدی شرکت، با هوشمندسازی سیستم، مشکلات آنها را رفع کرده و محصول مان را بهبود دهیم و در این راستا گارانتی این نسخه جدید از محصولمان از یک سال به پنج سال ارتقاء داده می شود.
وی اظهار نمود: در طراحی و تولید این محصول مواردی مانند کیفیت و دوام و کاربری و نصب آسان لحاظ شده است تا محصول در حد امکان احتیاج به خدمات بعد از فروش نداشته باشد.
رضوی راد در ارتباط با بازار هدف این محصول اظهار داشت: عمده بازار هدف ما بیمارستان های تازه تاسیس داخلی هستند که سالانه حدود ۸ تا ۱۰ هزار تخت به ظرفیت بستری کشور اضافه می کنند؛ بازار هدف بعدی ما کشورهای همسایه بعنوان کشورهای متقاضی محصولات تکنولوژی محور است.
وی عیب یابی هوشمند و رابط کاربری آسان، قابلیت IP بیس شدن تجهیزات، عدم حساسیت در نوع کابل کشی بین تجهیزات، قیمت پایین تر نسبت به سایر محصولات مشابه به دلیل استفاده از یک بدنه پایه برای مدلهای مختلف را همچون مزایای رقابتی این محصول با سایر محصولات مشابه بازار نام برد.
مدیرعامل این شرکت ضمن اشاره به دریافت تسهیلات از صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن، اظهار داشت: ما نمونه سازی محصول را انجام دادیم و برای تأمین سرمایه جهت تهیه قالب ها و همینطور خرید مواد اولیه از تسهیلات سرمایه در گردش صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن استفاده کردیم.
حمیدرضا فرهادی، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن هم در ارتباط با محصول این شرکت اظهار داشت: محصولات احضار پرستار گویای موجود در بازار اکثراً تولید شرکتهای مستقر در تهران هستند؛ با عنایت به احتیاج به خدمات بعد از فروش این گونه کالاها و مسافت زیاد با تولیدکنندگان، بیمارستان های شرق و جنوب شرق کشور تمایل بیشتری به استفاده از محصولات تولید بومی دارند و از سویی نیاز کشورهای شرقی مثل افغانستان و ترکمنستان تولید بیشتر این گونه محصولات را پررنگ تر می کند.
فرهادی افزود: این شرکت از شرکتهای تولیدی مستقر در استان خراسان رضوی است و به صورت تخصصی در زمینه اینترکام های بیمارستانی مانند سیستم احضار پرستار و سامانه اعلام کد اضطراری فعالیت دارد. این شرکت توانست جهت تأمین بخشی از هزینه های تولید سیستم احضار پرستار گویای هوشمند از تسهیلات سرمایه در گردش صندوق سلامت ثامن استفاده نماید.1401/02/17
20:27:24
5.0 / 5
720
تگهای خبر: تخصص , تكنولوژی , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲