رئیس دادگستری هند مطرح كرد؛

دادگاه های هند آماده رسیدگی به پرونده های ارز رمز و هوش مصنوعی

دادگاه های هند آماده رسیدگی به پرونده های ارز رمز و هوش مصنوعی

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری رئیس دادگستری هند در مراسم افتتاحیه یک کنفرانس قضایی اظهار داشت: در سالهای آینده منازعات حقوقی در مورد موضوع هایی مانند ارز دیجیتال، محافظت از داده ها، رمزگذاری و هوش مصنوعی خواهد بود.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از هندوستان تایمز، وی در این همایش دوروزه در مورد فناوری اطلاعات که روز گذشته در گجرات برگزار شد، با درخواست از قضات، وکلا و وزارت خانه های مجری قانون برای درک بهتر این مسائل، اظهار داشت: همه کسانی که در مکانیسم توزیع عدالت دخیل هستند یعنی قضات، وکلا، آژانس های اجرای قانون، و دیگران، حالا باید درک کاملی از فناوری های نوین داشته باشند.
او در این مراسم اظهار داشت: "توسعه سریع فناوری منجر به افزایش پیچیدگی حتی در حوزه قانونی و نظارتی کشور شده است. بعنوان مثال، پیشرفت های فناوری هایی مانند ارزهای دیجیتال، محافظت از داده ها، رمزگذاری و هوش مصنوعی سبب شده که دادگاه ها و سازمان های مجری قانون با مسائل جدیدی درگیر شوند. با گذشت زمان، احتمال دادخواهی و طرح شکایت در این حوزه ها بیشتر می شود.»
رئیس دادگستری هند ضمن تاکید بر استفاده از روند میانجیگری برای حل دعاوی در رابطه با فناوری ارتباطات اطلاعات برای پیشبرد عدالت، اظهار داشت: این کار خلق دنیایی بهتر را ممکن می کند. در عصر مدرن، استفاده از روش های جایگزین حل اختلاف مزایای گوناگونی دارد. با پیشرفت فناوری، طرفین میانجیگری آنلاین را ترجیح می دهند. این امر باعث صرفه جویی در وقت و هزینه ها می شود. میانجیگری آنلاین با وعده عدالت ساده و مقرون به صرفه برای همه، می تواند انقلابی در نظام اجرای عدالت ایجاد نماید.


منبع:

1401/02/10
12:19:47
5.0 / 5
842
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲