استقرار ۲ هزار شرکت دانش بنیان در دانشگاه تهران

استقرار ۲ هزار شرکت دانش بنیان در دانشگاه تهران

پی اچ پی و جی کوئری: رییس دانشگاه تهران از استقرار ۲ هزار شرکت دانش بنیان در دانشگاه تهران آگاهی داد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر سید محمدمقیمی در آیین رونمایی از یک محصول دانش بنیان حوزه ساختمان در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با اشاره به اینکه با انتخاب شعار سال از جانب مقام معظم رهبری نقشه راه دانشگاهیان ترسیم شده است، اضافه کرد: با این شعار تکلیف ما روشن است و کلیه عملکرد دانشگاهیان تحت الشعاع این شعار قرار می گیرد.
وی افزود: بدون شک دغدغه اصلی و اولویت ما در دانشگاه تهران توجه به دانش بنیان ها و پارک این دانشگاه بعنوان موتور محرک دانش بنیان ها است.

مقیمی استقرار ۲ هزار شرکت در دانشگاه تهران را از اقدامات دانشگاه تهران در سال مزین به دانش بنیان عنوان نمود و افزود: این هدف یک هدفگذاری آرمانی است، بخصوص آنکه اگر توجه گردد بر مبنای آمارها کل شرکتهای دانش بنیان مستقر در پارک های علم و فناوری کشور ۱۷۰۰ شرکت است.
رئیس دانشگاه تهران ضمن اشاره به مکانیزم تحقق این هدف اظهار نمود: ما در این راستا در زمینه هایی چون نحوه استقرار، تأمین مالی و مشارکت دانشگاه در سرمایه گذاری کار کرده ایم تا بتوانیم از راه آن مدل هایی را برای استقرار شرکتهای دانش بنیان پیاده سازی نماییم.
مقیمی ایجاد مرکز توانمند سازی پارک های کشور را از دیگر اقدامات این دانشگاه ذکر کرد و اظهار داشت: یکی از خلأهای شرکتهای دانش بنیان فقدان مهارت آنها در بازاریابی و تجاری سازی است و ما با راه اندازی این مرکز دوره های یک هفته ای تا دو ماهه را برای شرکتهای دانش بنیان برگزار می نماییم.
به قول وی این مرکز در زمینی به وسعت ۵۰۰ هکتار در نزدیکی منطقه آزاد در حاشیه دریای خزر راه اندازی می شود.
منبع:

1401/02/07
00:15:53
5.0 / 5
864
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP