سوء استفاده از قدرت در بازار؛

شکایت تازه ضد انحصار اتحادیه اروپا از اپل

شکایت تازه ضد انحصار اتحادیه اروپا از اپل

اپل در هفته های آتی باید پاسخگوی اتهامات ضد انحصار تازه اتحادیه اروپا باشد که نشان میدهد مقامات اتحادیه اروپا درحال تقویت محتوای این پرونده مقابل شرکت آمریکایی مذکور هستند.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از رویترز، کمیسیون اروپا سال قبل اپل را به سوءاستفاده از موقعیت خود و اقدامات رقابتی انحصارطلبانه در بازار پخش موسیقی آنلاین بوسیله وضع قوانین محدودکننده برای اپ استور خود متهم کرد که توسعه دهندگان را مجبور می کند از سیستم پرداخت درون برنامه ای اپل استفاده کنند. به همین دلیل اپل از اطلاع رسانی به کاربران در مورد گزینه های خرید دیگر که در اپ استور یا خارج از آن در دسترس می باشد، جلوگیری می کند.
این تخلفات اپل در کشورهایی همچون ایالات متحده و بریتانیا نیز مورد بررسی قرار گرفته است. برمبنای شواهد جدیدی که ضد اپل دراین زمینه جمع آوری شده، ممکنست شرکت مذکور با جرایم مالی تازه ای مواجه شود. کمیسیون اروپا و اپل از اظهار نظر دراین زمینه خودداری کرده اند.
بر اساس قوانین جدید فناوری اتحادیه اروپا به نام قانون بازارهای دیجیتال (DMA) که در ماه گذشته تصویب گردید، چنین اقدامات انحصارطلبانه ای غیرقانونی می باشد. شرکت هایی که قوانین ضد انحصار اتحادیه اروپا را زیر پا می گذارند، با جریمه ای به میزان حداکثر ۱۰ درصد از گردش مالی جهانی خود محکوم می شوند.
علاوه بر خدمات پخش موسیقی، روش های درآمدزایی اپل در بخش های خدمات کتاب های الکترونیکی و اپل پی نیز در تیررس پیگیری ضد انحصار اتحادیه اروپا قرار دارد.

1401/01/23
21:46:22
5.0 / 5
718
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
دوستان پی اچ پی و جی كوئری