مدل سازی سلامت فردی و اجتماعی از کلان داده ها بررسی می شود

مدل سازی سلامت فردی و اجتماعی از کلان داده ها بررسی می شود

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری نشست مدل سازی وضعیت سلامت فردی و اجتماعی از کلان داده های رسانه های اجتماعی با همکاری پژوهشکده علوم شناختی و مغز دانشگاه شهید بهشتی با همکاری پژوهشگاه فضای مجازی برگزار می گردد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از پژوهشگاه فضای مجازی، دومین نشست از سری گفتگوهای آنلاین با مبحث شبکه های اجتماعی و تأثیرگذاری اجتماعی، با عنوان «مدل سازی وضعیت سلامت فردی و اجتماعی از کلان داده های رسانه های اجتماعی» روز چهارشنبه ۲۴ فروردین ماه (ساعت ۱۷: ۳۰)، انجام می شود. در این جلسه پروفسور جوهان بولن استاد انفورماتیک و علوم شناختی از دانشگاه ایندیانا و مدیر مرکز پیچیدگی های اجتماعی و زیست پزشکی به بررسی مدل سازی وضعیت سلامت فردی و اجتماعی از کلان داده های رسانه های اجتماعی می پردازد. به گفته ی ایشان، پیشرفت ها در پردازش زبان طبیعی و یادگیری ماشین و همینطور دسترسی پذیری کلان داده های رسانه های اجتماعی، ما را قادر می سازد تا وضعیت شناختی، رفتاری، اجتماعی و عاطفی میلیونها فرد را تقریباً به صورت لحظه ای ردیابی نماییم. در این جلسه مقرر است درباره استخراج نشانگرهای طولی سلامت روان از بررسی صفحات رسانه های اجتماعی و افرادی که دارای اختلال های روانی درونی تشخیص داده شده اند، صحبت شود.
پروفسور بولن استاد انفورماتیک و علوم شناختی دانشگاه ایندیانا، دارای دکترای روانشناسی تجربی از بروکسل است و سابقه فعالیت در آزمایشگاه لوس آلاموس را دارد. وی بیشتر از ۸۰ مقاله در زمینه علوم اجتماعی محاسباتی، پیچیدگی اجتماعی، سلامت، رفاه، یادگیری ماشینی و انفورماتیک در مجلات معتبر منتشر نموده است. تحقیقات پروفسور بولن توسط مراکز مطرحی چون ناسا، دارپا و NSF حمایت شده است. پژوهش های پیشرو و ابتکارات وی در استفاده کلان داده های اجتماعی در پیشبینی و بررسی رفتارهای اجتماعی و فردی در سالهای اخیر بسیار مورد ارجاع بوده است.

1401/01/23
10:32:21
5.0 / 5
750
تگهای خبر: آنلاین , فضای مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲