گوگل با کارمندان معترض خود به توافق رسید

گوگل با کارمندان معترض خود به توافق رسید

گوگل با شش کارمند فعلی و سابق خود که ادعا می کردند این شرکت بطور ناعادلانه سازمان دهی و اعتراضات صنفی را سرکوب کرده به توافق رسید.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از رویترز، هیئت ملی روابط کار ایالات متحده این پرونده را از جانب کارمندان گوگل پیگیری کرده بود و سال قبل گوگل را به یک قاضی بررسی تخلفات اداری معرفی نمود. بعد از آن هفته ها برگزاری جلسات استماع و ارائه شواهد از طرف گوگل در رد تلاش آن برای سرکوب کارهای صنفی، سرانجام دو طرف تصمیم گرفتند در خارج از دادگاه با یکدیگر توافق کنند.
کارمندان معترض چهارشنبه گذشته بطور مستقل با گوگل توافق کردند و قاضی پرونده در سانفرانسیسکو جمعه گذشته این پرونده را مختومه کرد. این توافق نخستین بار روز گذشته دوشنبه بطور رسمی گزارش شد.
شرایط توافق دو طرف برای رفع اختلافات فاش نشده است. این پرونده مربوط به اقدامات گوگل مقابل کارمندانی بود که قسمتی از یک گروه بزرگ تر معترض به رابطه گوگل با مقامات اداره مهاجرت ایالات متحده در سال ۲۰۱۹ برای ارائه خدمات کلود به آنها بودند.
گوگل از برخی کارمندان معترض بازجویی و تعدادی از آنها را اخراج کرد. هدف آن از این اقدام منصرف کردن سایر افراد شاغل در گوگل از مشارکت در کارهای اعتراضی عنوان شد.
گوگل با این استدلال که کارمندانی که اخراج یا تعلیق کرده به فایل هایی دسترسی پیدا می کردند که نباید داشته باشند و آنها حق نداشتند تعیین کنند این شرکت با چه کسی تجارت می کند، تخلف خودرا رد کرده بود.
فعالیت های اعتراضی در میان کارکنان شرکت های فناوری دره سیلیکون سال هاست درحال افزایش است. صدها کارمند گوگل در سال قبل یک سازمان صنفی کوچک را به امید دفاع بهتر از حقوق خود در اعتراضات آینده تشکیل دادند.

1401/01/05
13:16:12
5.0 / 5
797
تگهای خبر: خدمات , شركت , فناوری , كارمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP