توسعه نانو پوشش های ورق های آلومینیومی برمبنای یک درخواست خارجی

توسعه نانو پوشش های ورق های آلومینیومی برمبنای یک درخواست خارجی

یکی از شرکتهای فناور بنا بر درخواستی که در نمایشگاه شانگهای عرضه شد، توانست پوشش هایی را برای کاربرد در ورق آلومینیومی توسعه دهد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر لاله سید سعادت، رییس هیئت مدیره یکی از شرکت های فعال در زمینه نانو با اشاره به تولید محصولات مختلف در زمینه رنگ اپوکسی ضدخوردگی و رنگ آلکیدی ضد خوردگی، اظهار داشت: ما علاوه بر گرافن و اکسیدگرافن، مبادرت به تولید پوشش و رنگ نیز کرده ایم و این محصولات در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. اکسیدگرافن عامل دار بعنوان افزودنی در رنگ ها هم موجب چسبندگی بهتر رنگ شده و هم بصورت دیواره ای مانع از ورود رطوبت به داخل رنگ می شود.
وی با اعلان اینکه این دو خاصیت سبب بهبود خواص ضدخوردگی رنگ های این شرکت می شود، اظهار نمود: یکی از رویکرد های ما برای توسعه کسب وکار، شرکت در نمایشگاه های خارجی بوده است؛ بدین جهت با شرکت در نمایشگاه شانگهای یکی از بازدیدکنندگان یک ورق آلومینیوم حاوی نوعی لاک به ضخامت ۶ میکرون به غرفه ما آورد و درخواست توسعه لاک روی این ورق را داشت. تشخیص این لاک با لمس کردن دشوار بود، ولی ما پس از بازگشت به ایران روی این فناوری کار کردیم و پس از یک سال این فناوری را توسعه دادیم.
سعادت اشاره کرد: هم اکنون شرکت های تولیدکننده ورق آلومینیوم در کشور متقاضی این فناوری هستند. حتی در نمایشگاهی که در ایتالیا شرکت کردیم، یک شرکت تولیدکننده پمپ بعد از آشنایی با این لاک، نسبت به این فناوری علاقمند شد و برای همکاری درخواست داد. بدین سبب شرکت در نمایشگاه ها هم برای آشنایی با نیاز بازار و هم توسعه بازار بسیار مفید و موثر است.
به نقل از ستاد نانو، رئیس هیات مدیره این شرکت از ارائه خدمات تحقیق و توسعه به شرکت های داخلی آگاهی داد و اظهار داشت: یکی از شرکت های تولید کننده دستکش در شمال کشور در نمایشگاه نانو از ما برای همکاری برای توسعه دستکش های آنتی باکتریال دعوت کرد و ما پس از تحقیق و توسعه روی پروسه تولید این نوع دستکش ها در نهایت موفق به توسعه این فناوری شدیم و هم اکنون این شرکت تولیدکننده دستکش هایی است که از نانومواد آن در شرکت ما تولید می شود.
بگفته وی رنگ های تولید شده در این شرکت دارای مقاومت به خوردگی بالایی بوده که قادر هستند عمر سازه ها را افزایش و هزینه نگهداری را کاهش دهند و قابلیت هایی مانند افزایش مقاومت به خوردگی، خاصیت ضدحریق، ضدخش، ضدجلبک و آنتی باکتریال بودن و افزایش مقاومت به پرتو فرابنفش همچون خاصیت های این پوشش ها است.
منبع:

1400/12/24
13:20:05
5.0 / 5
800
تگهای خبر: تولید , خدمات , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP