به درخواست دولت اوكراین؛

گوگل برای کاربران اندرویدی اوکراین هشدار حملات هوایی می فرستد

گوگل برای کاربران اندرویدی اوکراین هشدار حملات هوایی می فرستد

گوگل اعلام نموده از این پس برای اطلاع رسانی به کاربران گوشیهای اندرویدی برای آنان هشدار حملات هوایی ارتش روسیه را ارسال می کند.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از سی بی اس نیوز، گوگل مدعی شده کاربران گوشیهای اندرویدی با دریافت این پیام های هشدار قادر خواهند بود بموقع از وقوع حملات هوایی در نزدیکی محل سکونت خود باخبر شده و به نقاط امن بگریزند.
کنت واکر رییس امور جهانی گوگل با ارسال پستی وبلاگی در این مورد اظهار داشت: سیستم هشدار حملات هوایی با همکاری و برمبنای درخواست دولت اوکراین به راه افتاده است. سیستم مورد اشاره مکمل سیستم هشدار حملات هوایی اوکراین است.
به گفته دیو بورک معاون مهندسی بخش اندروید شرکت گوگل این سیستم مبتنی بر خدمات هشدار زلزله است که از مدتی قبل توسط گوگل ارائه می شود و مقرر است ظرف چند روز آینده در دسترس تمامی مردم اوکراین قرار بگیرد.
گوگل قبلاً یک اپلیکیشن به نام یوکرینین آلارم را نیز در اپ استور خود عرضه نموده بود که دریافت هشدار حملات هوایی را برای کاربران ممکن می کند.
شناسایی کارهای هکرهای وابسته به روسیه و بلاروس و نیز مقابله با کسب درآمدهای تبلیغاتی در یوتیوب توسط مؤسسات دولتی و تجاری روسیه همچون دیگر اقدامات این شرکت به نفع اوکراین بوده است.


منبع:

1400/12/22
20:17:44
5.0 / 5
860
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP