در مراسم افتتاح خانه نوآوری و فناوری ایران در تركیه اعلام شد

خانه نوآوری و فناوری ایران در عراق و ارمنستان افتتاح می شود

خانه نوآوری و فناوری ایران در عراق و ارمنستان افتتاح می شود

رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در افتتاحیه پنجمین خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران در کشور ترکیه، اظهار داشت: بعد از این دفتر، خانه های نوآوری و فناوری ایران در کشورهای عراق و ارمنستان افتتاح می شود.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، مرکز تعاملات علم و فناوری ایران با اعزام هیاتی متشکل از ۵۰ شرکت دانش بنیان، خانه نوآوری و فناوری ایران در استانبول را افتتاح نمود. این مرکز با هدف توسعه تجارت فناوری دو کشور به وجود آمد. پیش از این، خانه های نوآوری و صادرات فناوری ایران ساخت در کشورهای چین، کنیا، روسیه و سوریه راه اندازی شده اند؛ ترکیه بعنوان پنجمین کشور؛ میزبان این مراکز است. با عنایت به روابط اقتصادی و تبادلات ایران و ترکیه، افتتاح این خانه رویدادی مهم قلمداد می شود.
مهدی قلعه نوی، رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در آیین افتتاحیه خانه نوآوری و فناوری ایران، اظهار داشت: هدف این مرکز، گسترش صادرات محصولات تولیدی شرکتهای ایرانی و ایجاد ارتباط متقابل با شرکت ها و بازارهای بین المللی است. حدود ۶۵۰۰ شرکت دانش بنیان و ۱۵۰۰ شرکت نوآور در ایران فعالیت می نمایند. خانه نوآوری و فناوری ایران، زیرساخت هایی را برای اتصال شرکت ها با بازار بین المللی فراهم می آورد و تمام شرکت ها می توانند از این ظرفیت بهره برند.
وی با اشاره به اینکه دفاتر روسیه، سوریه، چین و کنیا پیش از این افتتاح شده اند، خاطرنشان کرد: بعد از این دفتر، خانه های نوآوری و فناوری ایران در کشورهای عراق و ارمنستان افتتاح می شود.
جواد معبودی فر، سرکنسول ایران در استانبول هم در این مراسم تصریح کرد: ورود محصولات دانش بنیان ایرانی با آغاز به کار خانه نوآوری و فناوری ایران آسان تر خواهد شد. امیدواریم، تمامی موانع و چالش های صادرات محصولات ایرانی از میان برداشته شود. مقامات محلی «ازمیر» ترکیه خواستار فعالیت شرکتهای دانش بنیان ایرانی در این استان هستند، سرکنسولگری ایران به منظور تحقق این خواسته، تسهیل گری خواهد نمود.
پرویز کرمی، مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق هم در آیین افتتاحیه پنجمین خانه نوآوری و فناوری ایران اظهار نمود: شرکتهای دانش بنیان و نوآور می توانند نقش موثری در ساختن ایران قدرتمند داشته باشند؛ ما پذیرای ظرفیت و پتانسیل شرکت هایی از این دست هستیم. سرمایه در گردش این شرکت ها حدود ۲۲۰ هزار میلیارد تومان است. همینطور ۲۵۰ هزار فرصت شغلی بوجود آورده اند. شرکتهای دانش بنیان و خلاق ایرانی هنوز در آغاز راه قرار دارند.
منبع:

1400/12/11
21:49:55
5.0 / 5
784
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴