معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم :

عدم حرکت در مرزهای دانش، دلیل عقب ماندگی صنعت خودرو سازی است

عدم حرکت در مرزهای دانش، دلیل عقب ماندگی صنعت خودرو سازی است

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با تاکید بر ضرورت توجه به نیروهای انسانی در دانشگاه ها اظهار داشت: یکی از دلیلهای توسعه صنعا نظامی حرکت در مرزهای دانش است که این امر در صنعت خودرو سازی با عقب ماندگی های قابل توجه روبروست.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر علی خطیبی در نشست هماهنگی و توسعه همکاریهای صنعت و دانشگاه با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری درباب کیفیت خودرو های تولیدی اضافه کرد: وضعیت خودرو های داخلی به شکلی است که در فرمایشات مقام معظم رهبری منعکس شده است و ایشان همیشه تاکید دارند که اقتصاد باید مقاومتی باشد و به تعبیر ایشان اقتصاد مقاومتی اقتصادیست که اقتصاد کشور نسبت به تکانه های بین المللی معاون باشد.
وی افزود: مقام معظم رهبری مسیر رسیدن به اقتصاد مقاومتی را اقتصاد دانش بنیان عنوان کردند.
خطیبی با اعلان اینکه مقام معظم در فرمایشات اخیرشان اعلام نمودند که مردم نسبت به تولیدات داخل ناراضی هستند، اشاره کرد: ما امروز در این نشست حاضر شدیم که اعلام نماییم ما بطور کامل در خدمت شما هستیم و توانمندی های دانشگاه ها که در این نشست عنوان شد، تنها بخش کوچکی از ظرفیت های علمی دانشگاه ها در صنعت خودرو سازی است.
معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، با اشاره به این سوال اساسی که چرا کشور در موشک سازی و صنعت نظامی پیشرفت کردیم ولی در خودروسازی نه، تصریح کرد: دلایلی دراین زمینه عنوان شد ولی یک دلیل دیگر آن این است که ما در موشک سازی بر لبه مرز دانش حرکت کردیم در غیر این صورت اگر عقب ماندگی در این عرصه داشته باشیم امنیت کشور به مخاطره خواهد افتاد.
وی افزود: این در حالیست که ما در حرکت در مرزهای دانش با دنیا فاصله قابل توجهی داریم و حضور ما در این نشست بمنظور کاهش این فاصله است.
معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، رتبه ایران در تولید علم در دنیا شانزدهم و در منطقه اول دانست و اظهار داشت: ولی ما در حوزه مصرف دانش مشکلاتی داریم و باید ضریب نفوذ دانش در بخش های صنعتی را افزایش دهیم.
خطیبی به تعدادی از نمونه ها دراین زمینه اشاره نمود و اظهار داشت: هم اکنون ۴۶ دانشکده کشاورزی در کشور داریم ولی یکی از بزرگترین وارد کننده بذور در دنیا هستیم.
وی با تاکید بر اینکه کشور در مصرف دانش داخلی مقاومت دارد، تصریح کرد: با برداشته شدن تحریم ها به سمت واردات می رویم ولی در زمان شیوع ویروس کرونا که دنیا درهای خود رو به روی ما بستند و حتی از دادن ماسک امتناع کردند، ما نه فقط محصولات پزشکی مرتبط را تولید بلکه آنها را صادر کردیم.
معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در آخر با تاکید بر ضرورت توجه به نیروهای انسانی توانمند در دانشگاه های کشور افزود، : هر جا که به دانشگاه ها اعتماد شد نیروهای انسانی خوش درخشیدند.
منبع:

1400/12/09
23:07:22
5.0 / 5
1140
تگهای خبر: تولید , فرم , كشور , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP