تولید فرآورده های پروتئینی با منشأ گیاهی

تولید فرآورده های پروتئینی با منشأ گیاهی

پی اچ پی و جی کوئری: یک شرکت فناور با دریافت تسهیلات سرمایه در گردش از صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن و تامین قسمتی از هزینه ها موفق به تولید فرآورده های پروتئینی با منشا گیاهی شد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، فرزانه بهرامی، عضو هیات مدیره این شرکت فناور در رابطه با محصول تولیدی این شرکت اظهار داشت: محصول شرکت ما تولید فرآورده های پروتئینی کاملا گیاهی است که در آن از هیچ نوع فرآورده حیوانی استفاده نشده است.
بهرامی مواد اصلی تشکیل دهنده این محصولات را شامل انواع فیبرهای گیاهی مانند فیبرگندم، فیبر بامبو، ایزوله سویا، نشاسته و آرد دانست و افزود: این محصول می تواند در سبد غذایی گیاهخواران و همین طور سایر افراد قرار گیرد؛ چونکه از لحاظ قیمتی از پروتئین های حیوانی بسیار مقرون به صرفه تر است، بدین سبب می تواند جایگزین مناسبی برای پروتئین های حیوانی در سبد غذایی خانواده ها باشد.
وی غنی بودن این محصول از پروتئین های گیاهی را همچون مزایای قابل توجه این محصول عنوان نمود و اظهار داشت: آزمایش های انجام شده در این محصولات نشان میدهد که حدود ۱۸ درصد پروتئین خالص در این محصول داریم که می تواند یک منبع تامین کننده پروتئین برای افراد باشد.
این فعال حوزه فناوری افزود: این محصول فاقد نیترات است، بدین سبب افراد از لطمه هایی که با مصرف نیترات به کبد وارد می شود، ایمن خواهند بود؛ همین طور ما محصولات دیگری نیز داریم که فاقد گلوتن است و مناسب افرادی است که به سبب حساسیت های غذایی و یا موارد دیگر منع مصرف گلوتن دارند.
به نقل از روابط عمومی صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن، عضو هیات مدیره این شرکت، بازار هدف محصول تولیدی شرکت را خوب عنوان نمود و اظهار داشت: در ایران ما جزو نخستین و دومین تولیدکننده های محصولات کاملا گیاهی و فاقد گلوتن هستیم و بدین سبب رقیب جدی در بازار نداریم.
بهرامی با اعلان اینکه برای توسعه این فناوری از تسهیلات صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن بهره بردیم، اشاره کرد: ما از تسهیلات سرمایه در گردش صندوق سلامت ثامن استفاده کردیم و توانستیم در کنار تامین هزینه های تحقیق و توسعه محصول، قسمتی از هزینه های خرید مواد اولیه را نیز با این تسهیلات تامین نماییم.
حمیدرضا فرهادی، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن نیز با اشاره به کارهای فناورانه این شرکت، اظهار داشت: این شرکت که در حوزه تحقیق و توسعه و همین طور پژوهش در زمینه محصولات غذایی گیاهی و مکمل های گیاهی فعالیت دارد، از شرکت های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناوری فرآورده های دارویی خراسان است که با دریافت تسهیلات سرمایه در گردش از صندوق سلامت ثامن و تامین قسمتی از هزینه ها موفق به تولید فرآورده های پروتئینی غیرگوشتی شده است.
منبع:

1400/12/08
11:28:38
5.0 / 5
1031
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP