طرح نوآورانه محققان دانشگاهی جهت کمک به خودکفایی در تولید مواد اولیه دارویی

طرح نوآورانه محققان دانشگاهی جهت کمک به خودکفایی در تولید مواد اولیه دارویی

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری طرح نوآورانه محققان دانشگاه امیرکبیر جهت کمک به خودکفایی در تولید مواد اولیه دارویی بعنوان طرح برگزیده جشنواره ملی پژوهش های مساله محور و کاربردی انتخاب و تقدیر گردید.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، طرح دکتر غلامرضا پازوکی دانشیار دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مهتاب مرادی دانشجوی دکتری دانشکده مهندسی شیمی این دانشگاه با عنوان «مطالعه تجربی و مدلسازی ترمودینامیکی جداسازی ترکیبات کایرال با استفاده از سامانه های دو فازی-آبی بر پایه حلال سبز» در زمره طرح های پژوهشی برگزیده نخستین جشنواره ملی پژوهش های مساله محور و کاربردی قرار گرفت."
این طرح تحقیقاتی توانست از بین ۸۰ طرح کاندیدا شده در کارگروه تخصصی نفت و مهندسی شیمی عنوان طرح تحقیقاتی برگزیده در این جشنواره را کسب کند.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، این طرح، یک طرح نوآورانه در زمینه جداسازی انانتیومرهای داروهای کایرال با استفاده از یک سیستم ارزان، مقیاس پذیر و زیست سازگار است که جداسازی انانتیومرهای مطلوب این داروها و استفاده از فرم تک انانتیومر آنها به جای فرم راسمیک، علاوه بر فراهم کردن یک کنترل درمانی مناسب، کاهش عارضه های جانبی دارو و بهبود اثرگذاری، کمک شایان توجهی به صنعت داروسازی و خودکفایی کشور در زمینه تهیه و تولید مواد اولیه دارویی خواهد نمود.

جشنواره پشتیبانی از پژوهش های کاربردی و مساله محور پارک فناوری پردیس سال جاری در جهت نیل به هدف ارتباط دهی چالش ها و مساله های زیست بوم نوآوری کشور و تحقیقات دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی و به منظور بهره گیری از توان و ظرفیت بالقوه دانشگاه ها و تشویق متقاضیان به انجام تحقیقات و پروژه های کاربردی مورد نیاز شرکتهای دانش بنیان، خلاق و واحدهای فناور برگزار گردید. این جشنواره با محوریت پارک پردیس تهران و حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی، معاونت علمی ریاست جمهوری و پژوهشگاه نیرو برگزار گردید. در این جشنواره، طرح های پژوهشی و تجاری سازی شده از دانشگاه های سراسر کشور به رقابت پرداختند.

منبع:

1400/12/07
19:57:55
5.0 / 5
821
تگهای خبر: تخصص , تولید , شركت , فرم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP