ورود فناوری های نرم و صنایع خلاق به کشاورزی

ورود فناوری های نرم و صنایع خلاق به کشاورزی

پی اچ پی و جی کوئری: کشاورزان و فعالان این صنعت، برای دسترسی به خدمات دیجیتالی به سایت های ایران ساخت طراحی شده توسط متخصصان و فناوران داخلی دسترسی یافتند.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا و به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این سایت ها مرجعی هستند برای ارائه خدمات مورد نیاز توسعه کشاورزی دیجیتال در کشور. سایت هایی چون دیبای سبز(مرجع تخصصی ارائه خدمات فضای سبز و فروشگاه آنلاین محصولات کشاورزی)، کافه میوه (پلتفرم عرضه محصولات کشاورزی)، مرکز پژوهش های دانش بنیان فرهیختگان زرنام(برگزاری طرح های آموزشی و پژوهشی در حوزه علوم گندم و ماکارونی)، طرح نویس(پلتفرم ارائه دهنده مشاوره در حوزه سرمایه گذاری و تولید در بخش کشاورزی) و سامانه مدیریت اطلاعات صنعت طیور.
1. دیبای سبز
مجموعه دیبای سبز با فروش مایحتاج کشاورزان همچون بذر، کود، ابزار آلات و ادوات کشاورزی به افزایش راندمان و نوین سازی این صنعت فعالیت دارد و با حذف واسطه بین تولیدکننده و مصرف کننده نهایی، قیمت محصولات و خدمات مورد نیاز کشاورزان را کاهش داده است.
2. کافه میوه
کافه میوه بعنوان اولین هایپر اینترنتی میوه در استان البرز فعالیت خودرا آغازکرد و در حوزه سفارش آنلاین انواع خوراکی های سالم و محصولات کشاورزی و باغی، میوه، صیفی، سبزی، محصولات مخلی، روستایی، سنتی، محصولات کم یاب و ارگانیک، میوه خشک و غیره فعالیت می کند.
3. مرکز پژوهش های دانش بنیان فرهیختگان زرنام
مرکز پژوهش های دانش بنیان فرهیختگان زرنام با هدف گسترش و ترویج علوم و صنایع غذایی، اجرای طرح های آموزشی و پژوهشی و تلاش در جهت شناخت استعدادهای افرد در حوزه صنعت غذا و علوم مرتبط در جامعه علمی کشور، فعالیت خودرا شروع کرد.
این مرکز با نگاهی دانش محور در زمینه تحقیق و پژوهش با حضور در نمایشگاه های تخصصی و نیز همایش ها و کنگره ها عملکرد موثری داشته و انتشار کتب تخصصی در حوزه علوم گندم و ماکارونی و همکاری با مراجع علمی و دانشگاه‏ها و همین طور پشتیبانی از اختتام نامه‏ های کارشناسی ارشد را در اولویت قرار داده است.
4. طرح نویس
طرح نویس ارائه دهنده خدمات مشاوره در حوزه کشاورزی و سرمایه گذاری است و طرح های مشاوره ای در زمینه گلخانه، قارچ و کمپوست، صنایع غذایی، صنایع تبدیلی، پارک و باغ گردشگری، دامپروری و دامداری، پرندگان و ماکیان و پرورش ماهی همچون طرح های این شرکت است.
5. سامانه مدیریت اطلاعات صنعت طیور
سامانه مدیریت اطلاعات صنعت طیور نیز محصول شرکت پرتوبیتا است مرجعی در زمینه فناوری اطلاعات و صنعت کشاورزی و دام و طیور که پروژه هایی در حوزه مرغ تخکم گذار، جوجه یک روزه و غیره اجرائی کرده است.
منبع:

1400/11/29
22:45:20
5.0 / 5
796
تگهای خبر: آنلاین , اینترنت , تخصص , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
دوستان پی اچ پی و جی كوئری