عرضه آخرین دستاوردهای نقشه برداری

عرضه آخرین دستاوردهای نقشه برداری

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری رئیس سازمان نقشه برداری کشور ضمن اشاره به برگزاری همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک ۱۴۰۰ در تاریخ سوم و چهارم اسفندماه سالجاری، بیست و ششمین همایش و نمایشگاه ملی مهندسی نقشه برداری و اطلاعات مکانی؛ ژئوماتیک ۱۴۰۰ را بستری برای معرفی آخرین توانمندی ها و دستاوردهای حوزه نقشه برداری در کشور دانست.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، علی جاویدانه، رئیس سازمان نقشه برداری کشور در آستانه برگزاری بیست و ششمین همایش و نمایشگاه ملی از استقبال چشم گیر پژوهشگران و متخصصان حوزه نقشه برداری کشور اطلاع داد و اظهار داشت: ۱۵۷ مقاله تخصصی به دبیرخانه علمی همایش ژئوماتیک ۱۴۰۰ ارسال شد که بعد از صرف ده ها ساعت بررسی دقیق مقالات، داوران ۱۲۲ مقاله را برگزیدند که از این بین ۶۲ مقاله در چارچوب سخنرانی و ۶۰ مقاله در چارچوب پوستری جهت عرضه در این همایش پذیرفته شدند.
وی ادامه داد: طی دو سال قبل به علل متعدد همچون شیوع کرونا همایش ژئوماتیک برگزار نشد، ولیکن امسال سازمان نقشه برداری کشور با برگزاری این همایش به صورت غیرحضوری و وبیناری میزبان فعالان حوزه نقشه برداری کشور خواهد بود. بر این اساس مقالات پوستری در چارچوب پوستر و مقالات شفاهی به صورت عرضه برخط و فیلم در همایش عرضه می شود. مقالات برگزیده همایش ژئوماتیک ۱۴۰۰ هم در پایگاه علوم جهان اسلام (ISC) نمایه شده و مقاله دهندگان می توانند از امتیاز آن بهره مند شوند. همینطور برگزاری کارگاه های آموزشی، میزگردهای تخصصی و تقدیر از پیشکسوتان حوزه ژئوماتیک هم از دیگر برنامه های همایش ژئوماتیک ۱۴۰۰ است. از آنجاییکه که بحران آب و فرونشست در کشور به عنوان چالش روز بسیار مورد توجه مسئولین قرار گرفته است، میزگردهای تخصصی با مبحث نقش اطلاعات مکانی در مدیریت بحران آب و فرونشست با حضور صاحبنظران برگزار می گردد.
رئیس سازمان نقشه برداری کشور یکی از بسترهای تخصصی جهت معرفی جدید ترین تکنولوژوی و فناوری های روز دنیا در حوزه نقشه برداری را نمایشگاه ملی ژئوماتیک برشمرد و تصریح کرد: نمایشگاه ژئوماتیک همزمان با همایش سالجاری هم به صورت مجازی برگزار می گردد که بستر بسیار مناسبی برای معرفی آخرین توانمندی ها و دستاوردهای فنی و تخصصی در عرصه تولید نقشه و اطلاعات مکانی توسط بخش خصوصی، دستگاههای اجرایی و فعالان این حوزه است.
رئیس سازمان نقشه برداری کشور از همه اساتید، صاحبنظران و محققان حوزه نقشه برداری کشور جهت حضور در این همایش دعوت بعمل آورد.
به نقل از روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، سازمان نقشه برداری کشور با همکاری انجمن مهندسی نقشه برداری و ژئوماتیک ایران و جامعه مهندسان نقشه بردار ایران و با حمایت ۱۴ دستگاه اجرایی و دانشگاهی بیست و ششمین همایش ملی مهندسی نقشه برداری و اطلاعات مکانی را که یکی از بزرگترین رویدادهای ملی در حوزه نقشه برداری محسوب می شود؛ سوم و چهارم اسفندماه سالجاری به صورت وبیناری برگزار می نماید.
منبع:

1400/11/28
11:26:00
5.0 / 5
916
تگهای خبر: تخصص , تولید , دستگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP