شناسایی نقاط حادثه خیز جاده ها با نرم افزار ایرانی

شناسایی نقاط حادثه خیز جاده ها با نرم افزار ایرانی

پی اچ پی و جی کوئری: تعدادی از محققان یکی از شرکت های دانش بنیان نرم افزاری برای شناسایی نقاط حادثه خیز جاده ها معرفی کردند.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، سیامک احمدی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به هوشمندی نرم افزار طراحی شده برای ارتقای ایمنی جاده ها، اظهار داشت: تبدیل شدن خودرو به جزئی جدایی ناپذیر از زندگی امروز و نیاز به توسعه شبکه راه ها در تمامی جهان موجب بروز شرایط و ریسک های بالقوه بسیاری در زندگی افراد شده است.
وی افزود: در این راستا، ایمن سازی جاده ها در دستور کار قرار گرفت و نرم افزاری طراحی شد که می تواند نقاط حادثه خیز هر محور را شناسایی کند و نحوه ترمیم نقطه حادثه خیز را به کاربر نشان دهد.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، احمدی با اعلان اینکه نرم افزار ایمنی راه ها، از ابزارهایی برای تحلیل و ارزیابی ایمنی عملکردی تحت تاثیرات طراحی هندسی بر روی راه ها تشکیل شده است، اشاره کرد: این نرم افزار با امکان پیش بینی تصادفات برآوردهایی را از عملکرد ایمنی و عملکرد طراحی بزرگراه و یا راه مورد نظر را فراهم می آورد و از این طریق می توان پیش از اجرای راه در مورد میزان تصادفات و محل های نقاط حادثه خیز بررسی های لازم را انجام داد.
منبع:

1400/11/23
19:18:28
5.0 / 5
954
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP