محصولات فناورانه فضایی تائیدیه سازمان فضایی دریافت می کنند

محصولات فناورانه فضایی تائیدیه سازمان فضایی دریافت می کنند

رییس سازمان فضایی ایران از صدور تاییدیه محصولات فناورانه فضایی آگاهی داد و اظهار داشت: دستگاهها و مجموعه ها ملزم خواهند شد تا از محصولاتی که دارای این تائیدیه هستند، استفاده کنند.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر حسن سالاریه امروز در دورهمی امید فضا که به مناسبت روز ملی فضایی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، اضافه کرد: تاکید ما بر این است که هر جایی که بخش خصوصی چه در بخش خدمات و چه ساخت ماهواره ها وارد شوند، سازمان فضایی نباید وارد شود.
وی رویکرد جدید سازمان فضایی را بهره برداری از خدمات شرکت های فناور بخش خصوصی دانست و اظهار نمود: ممکنست بنا بر ضرورت ما گزارش هایی در حوزه برخی تحلیل تصاویر ماهواره ای را به دستگاه های دولتی و حاکمیتی ارائه دهیم، ولی این اقدام به مفهوم رقابت با بخش خصوصی نیست.
سالاریه با اعلان اینکه بنا داریم با راه اندازی سامانه های مختلف و حمایت مالی از شرکت های بخش خصوصی، خدمات آنها را دریافت نماییم، اشاره کرد: برمبنای برنامه ریزی سازمان فضایی در جاهایی که بخش خصوصی نمی تواند وارد شود، مانند ایجاد زیر ساخت ها و آزمایشگاه های مرجع ایفای نقش کند و در این راستا نسبت به راه اندازی آزمایشگاه جامع برای ارائه خدمات به سازندگان ماهواره اقدام شده است.
رییس سازمان فضایی ایران استفاده از ظرفیت های دانشگاه های کشور در زمینه های مرتبط را از دیگر اقدامات این سازمان عنوان نمود و اظهار داشت: علاوه بر آن در چند ماه آتی سامانه ای در سازمان راه اندازی خواهد شد تا برای محصولات تولید شده در این عرصه تائیدیه صادر شود.
وی افزود: در این راستا مجموعه های دولتی ملزم به خرید محصولات دارای تائیدیه سازمان فضایی هستند.1400/11/15
13:17:09
5.0 / 5
874
تگهای خبر: تولید , خدمات , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP