مایکروسافت، دولت و ایالت های آمریکا بر ضد اپل متحد شدند

مایکروسافت، دولت و ایالت های آمریکا بر ضد اپل متحد شدند

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری وزارت دادگستری آمریکا، مایکروسافت و ۳۵ ایالت این کشور از تجدیدنظر در حکمی که در منازعه حقوقی اپل و اپیک گیمز به نفع اپل صادر شده، پشتیبانی کردند.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از زد دی نت، تحولی تازه در مورد شکایت اپیک گیمز ضد اپل رخ داده و وزارت دادگستری ایالات متحده، مایکروسافت و ۳۵ دادستان کل ایالت های مختلف آمریکا، همگی پرونده های حقوقی را عرضه کرده اند که حکم اصلی این شکایت را که در سپتامبر سال قبل به نفع اپل صادر شده، به چالش می کشد.
حکم اولیه در ۹ مورد از ۱۰ مورد شکایت اپیک گیمز ضد اپل به نفع اپل صادر شد. بر طبق قوانین رقابتی کالیفرنیا، اپل به رفتارهای ضد رقابتی و انحصارطلبانه متهم شده، اما در نهایت دادگاه اعلام نمود که اپل انحصار گر نیست.
علت این تصمیم گیری آن بود که موافقت نامه های بین برنامه نویسان و اپل قرارداد تلقی نشد و اپل چنین استدلال کرد که سایر رقبا سهم کافی از بازار اپلیکیشن های تلفن همراه مانند بازی های موبایلی دارند.
این تصمیم حالا در دادگاه استیناف ناحیه نهم ایالت کالیفرنیا قابل تجدید نظر است، چونکه هم اپل و هم اپیک گیمز از حکم صادر شده ناراضی بوده و درخواست تجدیدنظر عرضه کرده اند.
وزارت دادگستری آمریکا، مایکروسافت و ۳۵ ایالت این کشور چنین استدلال کرده اند که اپل دارای قدرت کافی برای تحمیل یک جانبه شرایط مدنظر خود در قراردادهای مختلف است و این امر باعث انحصارطلبی و صدمه دیدن منافع شهروندان می شود. آنها تصریح کرده اند که در جریان صدور رای اولیه خطاهای قانونی گوناگونی وجود دارد که می تواند اجرای مؤثر قوانین ضد انحصار را بخصوص در حوزه اقتصاد دیجیتال به خطر بیندازد.


منبع:

1400/11/13
22:39:58
5.0 / 5
1052
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP