برنامه صندوق نوآوری برای حفظ دارایی های فکری شرکت های دانش بنیان

برنامه صندوق نوآوری برای حفظ دارایی های فکری شرکت های دانش بنیان

مدیر توانمند سازی صندوق نوآوری و شکوفایی از اجرای برنامه های آموزشی در زمینه مالکیت فکری برای حفظ مالکیت فکری برای شرکت های دانش بنیان با همکاری مرکز مالکیت فکری ایران و موسسه فدرال مالکیت معنوی سوئیس آگاهی داد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، مرضیه شاوردی در نشست مجازی با عنوان "مجموعه دوره های مالکیت فکری برای رشد شرکت های کوچک و متوسط "، با اشاره به رتبه ۲۱ جهانی ایران در ثبت اختراعات، رتبه چهارم در ثبت علایم صنعتی اضافه کرد: صندووق نوآوری و شکوفایی همیشه حامی حفظ مالکیت فکری شرکت های دانش بنیان و فناور بوده است.
وی با اعلان اینکه بخش زیادی از شرکت های موجود در کشور را شرکت های کوچک و متوسط دانست و اظهار نمود: در مدت ۳ سال که خدمات حمایتی دراین زمینه به شرکتها داشتیم، کوشیدیم با اجرای برنامه های ترویجی متنوع، سطح آگاهی شرکت های دانش بنیان در حوزه مالکیت فکری را ارتقا دهیم تا این شرکتها با درک اهمیت آن در پی شناسایی دارایی های فکری، صیانت از آنها، صیانت از دارایی های فکری و کسب درآمد از آن باشند.
شاوردی با تاکید بر این که برگزاری این دوره های آموزشی نیز با همین هدف در دستور کار صندوق نوآوری و شکوفایی قرار گرفته است، اشاره کرد: این صندوق در تلاش است تا در کنار دو نهاد دیگر مرکز مالکیت فکری و موسسه فدرال مالکیت فکری سوئیس قرار گیرد که هم مخاطبان را شناسایی و هم آنها برای حضور در این دوره های آموزشی دعوت کند.
مدیر توانمند سازی صندوق نوآوری و شکوفایی ابراز امیدواری کرد که با برگزاری این دوره، علاقه مندان از محتوای این دوره ها بهره مند شوند و با ارتقاء دانش فنی مالکیت فکری شاهد ارتقاء رتبه فاکتورهای جهانی در اقتصادی دانش بنیان برای کشور باشیم.
به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا حسن بابایی رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نیز در این جلسه مجازی با اعلان اینکه کشور در زمینه مالکیت معنوی از غنای قانونی زیادی برخوردار نیست، اضافه کرد: ایران کشور درحال توسعه ای است که در آن شرکت های کوچک و متوسط درحال رشد و شکوفایی هستند و از طرف دیگر شرکت های استارت آپی نیز فعالیت خودرا توسعه داده اند و نیازمند ارائه آموزش هایی درحوزه های مالکیت فکری هستند تا تقویت شوند.
وی با تاکید بر ضرورت تقویت ادبیات مالکیت فکری در کشور، اظهار نمود: ما در سازمان ثبت اسناد با برگزاری دوره های آموزشی مبادرت به ارائه آگاهی هایی دراین زمینه به شرکتها کردیم و این اقدامات به شکلی پیش رفت که اگر در گذشته صحبت از مالکیت فکری در کشور می شد، کسی با آن آشنایی نداشت ولی امروزه این حوزه یکی از موضوعات ملموس در کشور تبدیل گشته است.
بابایی با ابراز امیدواری درباره استمرار این دوره آموزشی، اشاره کرد: این دوره که از امروز شروع شده است به مدت یک سال ادامه خواهدداشت1400/11/07
11:09:30
5.0 / 5
900
تگهای خبر: خدمات , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵