تا نیمه دوم سال ۲۰۲۲ ؛

پیشبینی وزارت بازرگانی آمریکا: کمبود تراشه ادامه می یابد

پیشبینی وزارت بازرگانی آمریکا: کمبود تراشه ادامه می یابد

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری وزارت بازرگانی ایالات متحده بررسی های خویش را در مورد وضعیت دسترسی به انواع تراشه تکمیل کرده که بر مبنای آن کمبود این محصول تا نیمه دوم سال ۲۰۲۲ هم ادامه می یابد.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از زد دی نت، این وزارت خانه در سپتامبر ۲۰۲۱ درخواست دریافت اطلاعات برای جمع آوری داده ها در مورد کمبود مداوم تراشه در سطح جهانی را عرضه کرد و اخیرا نتایج یافته های خویش را منتشر نموده است.
این نتایج برای افرادی که امیدوارند در شش ماه آینده شاهد کاهش کمبود باشند، خوب به نظر نمی رسد.
بر اساس پژوهش مورد اشاره ترکیب عواملی همچون افزایش شدید تقاضای تراشه در جهان به دلیل تداوم دورکاری ناشی از شیوع کرونا و بیشتر شدن خرید انواع لپ تاپ، گوشی و غیره، تعطیلی موقت یا دائم برای کارخانه های تولید تراشه و آتشسوزی در آنها، توفان های زمستانی و کمبود گاز و دیگر انواع انرژی و هم بازگشت مکرر همه گیری انواع مختلف ویروس کرونا سبب شده تا کمبود تراشه در جهان ادامه یابد.
متأسفانه، همه مطالعات نشان می دهد که این عوامل حداقل تا نیمه دوم سال ۲۰۲۲، زمانی که بعضی از سرمایه گذاری های اعلام شده قبلی در فضای تولید به نتیجه می رسند، ادامه خواهند داشت.
۱۵۰ پاسخ دهنده ای که از صنایع مختلف مرتبط در این گزارش مشارکت داشتند شامل «تقریباً همه تولیدکنندگان عمده نیمه هادی ها» و «شرکت هایی در چندین صنعت مصرف کننده» می شود. این مشارکت کنندگان داده هایی را به وزارت بازرگانی آمریکا عرضه کردند که نشان دهنده افزایش ۱۷ درصدی تقاضای تراشه بین سالهای ۲۰۱۹ و ۲۰۲۱ بوده و این روند به صورت کامل ادامه یافته است.
با توجه به عدم جبران این افزایش تقاضا متوسط باقی ماندن تراشه های ساخته شده در انبار کارخانه ها هم از ۴۰ روز به تنها ۵ روز کاسته شده است.


منبع:

1400/11/06
23:10:00
5.0 / 5
1116
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP