انعقاد قرارداد تجاری سازی قطعه ای برای جلوگیری از خودسوزی خودرو ها

انعقاد قرارداد تجاری سازی قطعه ای برای جلوگیری از خودسوزی خودرو ها

پی اچ پی و جی کوئری: همکاری مشترک فناوران و شرکت های قطعه ساز منجر به انعقاد قراردادی شد که طی آن قطعه ایرانی پژوهشگران کشور در سیستم سوخت رسانی خودرو ها مورد استفاده قرار می گیرد تا مانع از آتش سوزی در خودرو شود.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، خودسوزی خودرو ها که سالهای پیش با آن مواجه بودیم، به سبب نبود جاذب بخارات بنزین بوده است که به سبب اعمال تحریم ها به کشور وارد نمی شد. برای حل این معضل یکی از شرکت های فناور، نانو جاذب هایی را برای این امر توسعه دادند که قابل رقابت با نمونه های خارجی است.
حالا این محصول با حمایت ستاد نانو منجر به عقد قراردادی با شرکت های قطعه ساز شده است تا این محصول در قطعه ای از سیستم سوخت رسانی خودرو مورد استفاده قرار گیرد.
مجتبی باقری، مدیر توسعه کسب وکار حوزه نانو کامپوزیت، رنگ و رزین ستاد توسعه فناوری نانو در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به ایجاد مرکز توسعه نانو کامپوزیت، رنگ و رزین در ستاد نانو، اظهار داشت: این مرکز در زمینه شناسایی، ارزیابی و توانمندسازی فناوری ها در زمینه نانو و سپس رسوخ آن در صنعت کامپوزیت و پلیمر فعالیت می کند.
وی کامپوزیت ها را شامل ۳ دسته "پایه پلیمر"، "پایه فلز" و "پایه سرامیک" دانست و اظهار نمود: ولی از آنجائیکه عمده فعالیت صنایع کشور در زمینه پتروشیمی و پلیمر است، تمرکز ما نیز بر روی پلیمرها است و بیشتر پروژه هایی که در این مرکز پیگیری می شود، در این عرصه ها است.
باقری، یکی از طرح های مورد حمایت این مرکز را "تولید نانوجاذب کربنی بخارات بنزین" عنوان نمود و افزود: این محصول که یک محصول وارداتی است، در قطعه ای از سیستم سوخت رسانی خودرو به نام کنیستر (canister) مورد استفاده قرار می گیرد و جاذب بخارات بنزین است.
مدیر توسعه کسب وکار حوزه نانو کامپوزیت، رنگ و رزین ستاد نانو با اشاره به اهمیت جاذب های بخارات بنزین، توضیح داد: نانوجاذب استفاده شده در این قطعه که توسط یکی از شرکت های فناور داخلی بومی سازی شده است، می تواند با جذب بخارات بنزین در خودرو مانع از حوادثی مانند آتش سوزی که ناشی از تجمع بخارات بنزین در راه انتقال سوخت است، شود.
باقری با اعلان اینکه این محصول قابل رقابت با نمونه خارجی است، تصریح کرد: این شرکت موفق به تجاری سازی این محصول با همکاری شرکت های قطعه ساز در کشور شده است.
وی با اعلان اینکه محصول دارای تاییدیه نانو مقیاس ستاد نانو است، تصریح کرد: این نانوجاذب حاوی مواد نانوکربنی است. قابل رقابت بودن با نمونه های خارجی از دیگر مزایای این محصول بشمار می رود.
مدیر کسب وکار حوزه نانو کامپوزیت، رنگ و رزین ستاد توسعه فناوری نانو اضافه کرد: سالانه حدود یک میلیون دلار واردات این نانو جاذب ها صورت می گیرد و ما امیدوار هستیم که با تولید و تجاری سازی این محصول در کشور بتوان بخش قابل قبولی از محصول وارداتی را بوسیله محصول تولید داخل جایگزین کرد تا جلوی خروج ارز از کشور گرفته شود.
منبع:

1400/11/03
14:04:45
5.0 / 5
884
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳