گامی برای آشنایی نهادها با فناوری بومی در كشور؛

انعقاد ۱۰۰ میلیارد تومان قرارداد همکاری در نمایشگاه نانو

انعقاد ۱۰۰ میلیارد تومان قرارداد همکاری در نمایشگاه نانو

معاون کارگروه صنعت ستاد نانو از انعقاد 100 میلیارد تومان قرارداد همکاری میان شرکت های فناور با بخش خصوصی در نمایشگاه چهار روزه نانو فناوری آگاهی داد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، علی اصغر نجیمی در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای حوزه نانو در جمع خبرنگاران با اعلان اینکه تا حالا ۱۲ دوره نمایشگاه نانو فناوری بصورت عمومی برگزار شده است، اضافه کرد: در دو سال اخیر به سبب شیوع ویروس کرونا و الزام به رعایت پروتکلهای بهداشتی، نمایشگاه نانو برگزار نشده است؛ چونکه زمان برگزاری این رویداد در مهرماه هر سال است و در دو سال اخیر، این زمان مصادف با پیک های کرونا شده است.
وی افزود: بر این اساس از سال قبل نمایشگاه را بصورت اختصاصی برای وزرا و مسؤولان، معاونان وزیر و مدیر کل ها و همین طور مدیران صنایع برگزار کردیم تا با محصولات جدید حوزه نانو و کاربردهای آن در بخش های صنعتی آشنا گردند.
نجیمی، ایجاد ارتباط میان مسؤولان با شرکت های فناور و دانش بنیان و ارائه دغدغه های حوزه های فناوری را از اهداف برگزاری نمایشگاه های نانو بصورت اختصاصی عنوان نمود و تصریح کرد: با این رویکرد اتفاقات خوبی در این عرصه رخ داد که نمونه آن انعقاد قرارداد در این رویداد است.
معاون کارگروه صنعت ستاد نانو، قرارداد تولید سیستم جاذب بو برای پروژه پردیس تهران را نمونه ای از این قراردادهای منعقد شده در این نمایشگاه دانست که از روز گذشته دوشنبه ۲۷ دی شروع به کار کرده است و تا ۳۰ دی ادامه دارد.
وی با تاکید بر این که مسؤولان و صنایع با خیلی از دستاوردهای فناورانه شرکت های دانش بنیان آشنا نیستند، اظهار داشت: بعنوان نمونه یکی از چالش های کشور آلودگی هوا و مازوتی است که در نیروگاه ها سوزانده می شود، ولی ما شرکتی داریم که دراین زمینه دستاوردهای قابل توجه و تجاری شده دارد، ولی وزارت نفت در جریان این محصول نبود و نمی دانستند که چنین ظرفیت بومی در کشور، تجاری سازی شده است.
نجیمی اشاره کرد: بدین جهت یکی از اهداف ما از برگزاری این نمایشگاه این است که بخش های مختلف کشور با این دستاوردها آشنا گردند و پتانسیل نیروی انسانی کشور را بشناسند.
وی با اشاره به برنامه های ستاد نانو برای آشنایی مدیران صنایع با دستاوردهای شرکت های دانش بنیان در زمینه های مختلف، توضیح داد: ما برنامه ای در شبکه تبادل داریم که ماموریت آن دریافت تقاضاهای صنعتی و ارائه راهکارهای فناورانه است تا بوسیله ایجاد تعامل میان دو طرف تقاضا و عرضه، چالش های صنعتی مرتفع شود.
نجیمی با تاکید بر این که تا حالا ۳۵۰۰ تقاضا دریافت شده و از این تعداد ۶۰۰ مورد آن منجر به عقد قرارداد شده است، اظهار داشت: این برنامه از سال ۹۵ شروع شده و الان به این آمار رسیده ایم و به جهت اینکه این برنامه برای کل شرکت های دانش بنیان تسری یابد، برای این نمایشگاه از ۴۰۰ شرکت صنعتی بزرگ دعوت کردیم و امیدواریم در این رویداد تعامل بین تیم های فناور و شرکت های بزرگ صنعتی ایجاد شود.
معاون کارگروه صنعت ستاد نانو با اعلان اینکه در این نمایشگاه ۲۰۰ محصول منتخب نانو فناوری در زمینه های انرژی، خودرو، رنگ و رزین، صنایع کشاورزی، ساختمان، آب و محیط زیست و خودرو عرضه شده است، اضافه کرد: علاوه بر آن مقرر است تا اختتام این نمایشگاه حدود ۱۵ قرارداد همکاری منعقد شود و در روز گذشته ۸ قرارداد آن به امضا رسیده است.
بگفته وی در کل در این نمایشگاه حدود ۱۰۰ میلیارد تومان قرارداد منعقد خواهد شد و بیشترین حجم قرارداد مربوط به طرح گوگردزدایی از سوخت بوده است.1400/10/29
10:04:39
5.0 / 5
915
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴