افزایش آزمایشگاه های دانشگاه آزاد در شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی

افزایش آزمایشگاه های دانشگاه آزاد در شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی

پی اچ پی و جی کوئری: در امتداد تحقق سیاست های کلان و سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی و مطابق با بسته کاری فعالیت منسجم و هم افزای شبکه ای، تعداد آزمایشگاه های این دانشگاه در شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به ۱۶۱ مورد بالا رفته است.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی، معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این خبر اظهار نمود: استانداردسازی فعالیتهای آزمایشگاهی و عرضه خدمات با نتایج قابل اعتماد و تسهیل در دسترسی پژوهشگران و صنایع کشور به خدمات آزمایشگاهی از مزایای عضویت در شبکه های مختلف آزمایشگاهی است و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حمایت های گوناگونی را در چارچوب بسته های حمایتی ازجمله دریافت استاندارد ISO/IEC۱۷۰۲۵ و پشتیبانی از تعمیر و نگهداری، ارتقا، کالیبراسیون و تأمین قطعات برای تجهیزات موجود از آزمایشگاه های عضو بعمل می آورد.

دهقانی فیروزآبادی ضمن اشاره به ارتباطات ایجاد شده، اضافه کرد: علاوه بر بهره برداری آزمایشگاه ها از مزایای شبکه سازی، بیشتر از ۲۰۰۰ دانشجو و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی شامل حمایت های این شبکه شده اند.
وی ضمن اعلام ضرورت تداوم این روند، خاطرنشان کرد: پیش نیاز بهره گیری حداکثری از هر شبکه ای، داشتن شبکه داخلی توانمند است. خوشبختانه این شبکه در چارچوب سامانه "ساها" بین واحدهای دانشگاه بوجود آمده و ارتباط این سامانه با سامانه های آموزشیار و پژوهشیار برقرار شده است. این سامانه در دسترس عموم قرار گرفته و هر محققی می تواند با ثبت نام در سامانه از امکانات گسترده آن استفاده نماید. با اتصال سامانه "ساها" به سامانه "پژوهشیار" در زمان تصویب پروپوزال، دانشجو می تواند آزمایشگاه مورد نظر را انتخاب نماید و به آن آزمایشگاه معرفی شود و از گرنت های حمایتی استفاده نماید. بعد از اتمام فعالیت تحقیقاتی دانشجو، کارشناس آزمایشگاه تائیدیه حضور و فعالیت دانشجو در آزمایشگاه را به سامانه "پژوهشیار" اعلام می کند. اگر آزمایشگاه دارای استاندارد ISO باشد امکان صدور تائیدیه نتایج آموزش را هم دارد. این امر بر بالا بردن کیفیت اجرای رساله ها و رساله ها تأثیر بسزایی دارد.
دهقانی فیروزآبادی ضمن اشاره به بانک اطلاعاتی و همینطور زیرساخت مناسب سامانه "ساها" اظهاری امیدواری کرد: این سامانه به سامانه ملی تبدیل گشته و سامانه های دیگر را به عضویت خود درآورده و شبکه ملی آزمایشگاهی/کارگاهی به مفهوم واقعی کلمه شکل گیرد.

به نقل از دانشگاه آزاد، او در آخر از همه دست اندرکاران حوزه آزمایشگاه ها/کارگاه ها درخواست نمود بعد از تکمیل و مستندسازی مناسب و با برنامه ای مشخص در رویداد گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی با قدرت شرکت نمایند.

منبع:

1400/10/27
23:22:28
5.0 / 5
904
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱