ایجاد بیش از ۲۰۰ استارت آپ داخلی توسط کارآفرینان ایرانی خارج از کشور

ایجاد بیش از ۲۰۰ استارت آپ داخلی توسط کارآفرینان ایرانی خارج از کشور

پی اچ پی و جی کوئری: تا کنون بیش از 200 استارت آپ توسط کارآفرینان ایرانی خارج از کشور در ایران راه اندازی شده که برای 2400 نفر از دانش آموختگان داخلی فرصت شغلی به وجود آورده است.


ظرفیت کارآفرینان ایرانی خارج از کشور جذب شد و بیش از ۲۰۰ استارتاپ شکل گرفت
به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، سامانه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور که پلتفرمی جهت استفاده از ظرفیت علمی و حرفه ای متخصصان ایرانی خارج از کشور در مراکز علمی، فناوری و صنعتی کشور است، نقشی مؤثر در شکل گیری این استارت آپ ها دارد.
مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با ایجاد این سامانه به دنبال راهکاری است تا در قالب پشتیبانی از انجام پروژه های تحقیقاتی و فناورانه همچون پسادکتری، فرصت مطالعاتی، استاد مدعو و معین، راه اندازی کسب و کارهای فناورانه، اشتغال در شرکت های فناور و برگزاری سخنرانی و کارگاه های تخصصی به ارتباط مؤثر متخصص و مراکز علمی و فناوری برگزیده کشور یاری کند.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، به همین دلیل و ذیل این سامانه، تا حالا بیش از ۲۴۰۰ نفر از کارآفرینان ایرانی خارج از کشور با مراکز علمی و صنعتی داخل کشور همکاری و ایران را در راه توسعه علمی و فناورانه یاری کرده اند. این برنامه از متقاضیان با ارائه خدماتی مانند راه اندازی شرکت های دانش بنیان، جذب هیات علمی، نظام وظیفه، کارهای فناورانه و غیره حمایت می کند.
منبع:

1400/10/17
14:32:55
5.0 / 5
818
تگهای خبر: تخصص , خدمات , شركت , فرم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱