برگزاری مسابقات هوش مصنوعی در دانشگاه امیرکبیر

برگزاری مسابقات هوش مصنوعی در دانشگاه امیرکبیر

پی اچ پی و جی کوئری: ششمین دوره مسابقات هوش مصنوعی اسفندماه سال جاری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر انجام می شود.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر حسین زینلی، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دبیر مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر اظهار داشت: ششمین دوره مسابقات هوش مصنوعی با هدف «آشنایی بیشتر دانشجویان و دانش آموختگان با مسائل واقعی صنعت، افزایش ارتباط صنعت با دانشگاه و همین طور ایجاد حس نشاط و رقابت بین پژوهشگران کشور» در ۸ رشته اسفندماه برگزار می گردد.

وی اشاره کرد: تیم ها در این دوره می توانند در ۸ مسابقه ی پیش بینی بازار سهام، تولید گراف توصیف صحنه، ادراک صحنه خودروی خودران، پردازش هوشمند داده های دیوار، تشخیص هوشمند باگ های کد منبع، تشخیص غلط های رایج در روان خوانی قرآن کریم، پیش بینی میزان مصرف ماهانه مشترکین همراه اول و جستجوی کلمات کلیدی در مکالمات مرکز تماس همراه اول شرکت نمایند.

دبیر مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر تاکید کرد: در حاشیه این مسابقات سسلسه سخنرانی ها و همین طور کارگاه های آموزشی نیز برگزار می شود.

دکتر زینلی اظهار نمود: ارتقاء دانش بومی در حوزه هوش مصنوعی، شناسایی و معرفی محصولات و شرکت های موفق داخلی در رابطه با هوش مصنوعی، فراهم کردن زمینه های لازم برای عرضه ایده های جدید پژوهشگران و کمک به تجاری سازی آنها، فراهم کردن زمینه های لازم برای عرضه نیازهای سازمان ها، شرکتها و صنایع و ارائه راه حل توسط پژوهشگران و بحث و تبادل نظر میان دانشگاهیان، پژوهشگران و صنعت گران پیرامون زمینه های مستعد همکاری از اهداف برگزاری این مسابقات است.

وی عنوان کرد: شیوه کلی برگزاری مسابقات به این صورت است که در مرحله اول، تیم های متقاضی در سایت مسابقه ثبت نام می کنند و پس از تأیید اولیه، اطلاعات مسابقه در اختیار آنها قرار داده می شود. سامانه های آماده شده توسط تیم ها در مراحل مختلفی ارزیابی شده و در نهایت در اسفند ماه ارزیابی نهایی بصورت متمرکز صورت خواهد گرفت.

دبیر مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر تاکید کرد: بمنظور تشویق بیشتر پژوهشگران به شرکت در مسابقات، متناسب با حمایت های مالی جذب شده جوایز بهادار ای برای برگزیدگان در نظر گرفته می شود. تیم های دانشجویی ملزم به ارائه گزارش فنی هستند و از جوایز نقدی و غیرنقدی مسابقات بهره مند خواهند شد. تیم های شرکتی نیز می توانند با محصولات تجاری خود در این مسابقات حضور یافته و ضمن کسب رتبه، از جوایز غیرنقدی مسابقات بهره مند شوند.

دکتر زینلی اظهار داشت: برگزاری این دوره از مسابقات بصورت ترکیبی خواهد بود و شرکت در فازهای اولیه بصورت آنلاین است و تیم های علاقمند پس از ثبت نام در سایت مسابقات نتایج خودرا برای ارزیابی ارسال می کنند. سپس بر طبق نتایج کسب شده، تیم های منتخب به رویداد نهایی که بصورت حضوری در اسفندماه در محل دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود، دعوت خواهند شد.

وی ادامه داد: مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر (مهما) مجموعه ای از مسابقات در رابطه با حوزه هوش مصنوعی است که از سال ۱۳۹۱ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می گردد.

دبیر مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر اظهار نمود: اولین دوره ی این مسابقات در آبان ماه ۱۳۹۱ در هفت رشته، دومین دوره آن در آبان ماه ۱۳۹۲ در ۱۰ رشته، سومین دوره این مسابقات در آبان ماه ۱۳۹۴ در ۱۰ رشته، چهارمین دوره این مسابقات در اسفند ماه ۱۳۹۷ در پنج رشته و پنجمین دوره این مسابقات در آبان ۱۳۹۸ در سه رشته انجام شد.

دکتر زینلی عنوان کرد: علاقه مندان می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت مسابقات به آدرس ‏https: //aaic.aut.ac.ir مراجعه کنند.
منبع:

1400/10/16
12:08:35
5.0 / 5
894
تگهای خبر: آنلاین , تولید , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP