ارائه دستاوردهای جدید کشور در زمینه نانوسامانه های ریزمقیاس زیستی

ارائه دستاوردهای جدید کشور در زمینه نانوسامانه های ریزمقیاس زیستی

پی اچ پی و جی کوئری: با برگزاری همایش مجازی آخرین دستاوردهای اخیر کشور در زمینه سامانه های ریزمقیاس زیستی معرفی خواهد شد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و مرکز راهبردی فناوری های همگرا، همایش علمی تخصصی «دستاوردهای اخیر کشور در زمینه سامانه های ریزمقیاس زیستی، چالش ها و افق های پیش رو» از ۲۱ تا ۲۳ دی ماه ۱۴۰۰ بصورت مجازی برگزار می گردد.
شیوع بیماری کرونا، اهمیت تشخیص فوری و غربالگری و پژوهش های در رابطه با ساخت واکسن و دارو سبب شد تا سامانه های ریزمقیاس با کاربردهای زیستی و تشخیصی از اهمیت ویژه ای برخوردار شوند.
در ایران، با وجود پژوهش های به روز و درخور توجهی که در مراکز پژوهشی در حال انجام می باشد، هنوز راه زیادی تا رسیدن به محصولات تجاری دراین حوزه در پیش رو است، ضمن آنکه باتوجه به ماهیت بین رشته ای مباحث در رابطه با این سامانه ها، پیشرفت در این عرصه در گرو رشد متوازن در حوزه های مختلف مؤثر بر موضوع سامانه های مورد نظر است.
به نقل از ستاد نانو، بر این اساس این همایش با هدف برآورد سطح پیشرفت و توسعه بخش های مختلف فناوری های در رابطه با سامانه های ریزمقیاس زیستی و تشخیصی در کشور و نیز ایجاد بستر همکاریهای بین رشته ای افراد فعال در این عرصه برگزار می گردد.
تشخیص بر بالین (Point of Care)، اندام بر تراشه (Organ on a Chip)، آزمایشگاه روی تراشه (Lab on a Chip)، سنسورهای میکروالکترومکانیکی زیستی (BioMEMS) و دارو رسانی (Drug Delivery) از مطالب موردبحث در این همایش علمی است و طی آن آخرین دستاوردهای پژوهشگران سرآمد در این عرصه ارائه می شود.
منبع:

1400/10/14
19:08:33
5.0 / 5
869
تگهای خبر: تخصص , فناوری , كاربر , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳