حاكمیت سایبری در خارج از كشور-۱۷۱

تحقیقات هند از سوءاستفاده اپل از بازار اپلیکیشن های همراه

تحقیقات هند از سوءاستفاده اپل از بازار اپلیکیشن های همراه

کمیسیون رقابت هند از تحقیقات در مورد رویه های تجاری اپل در این کشور اطلاع داده است. این شرکت متهم به نقض قوانین ضد انحصار در هندوستان است.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از رویترز، بر مبنای دستور کمیسیون رقابت هند، یک گروه غیرانتفاعی در هند اپل را به سوءاستفاده از موقعیت مسلطش در بازار اپلیکیشن های همراه متهم کرده است. چونکه اپل برنامه نویسان را مجبور به استفاده از سیستم پرداخت درون برنامه ای خود می کند.
بسیاری از اپلیکیشن های موجود در فروشگاه آنلاین اپل بگونه ای طراحی شده اند که برخی امکانات آنها با پرداخت پول در دسترس می باشد. اپل برای عرضه این خدمات ۳۰ درصد از مبلغ پرداختی کاربران را به نفع خود ضبط کرده و برنامه نویسان ۷۰ درصد باقی را به دست می آورند که این رویه مدتهاست مورد اعتراض قرار گرفته است.
در شکایت مورد اشاره که از جانب گروه «ما با هم برای جامعه می جنگیم» عرضه شده، تصریح شده که اصرار اپل بر دریافت ۳۰ درصد از درآمد هر پرداخت درون برنامه ای و برخی محدودیت های دیگر سبب افزایش هزینه ها برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان شده و هزینه ها را زیاد می کند و مانعی برای ورود نیروهای جدید و خلاق به بازار دیجیتال است.
اپل پیش از این خواهان عدم رسیدگی به این مورد توسط کمیسیون رقابت هند شده و تاکید کرده بود سهم این کشور از بازار اپلیکیشن های همراه هند از ۵ درصد فراتر نمی رود.


منبع:

1400/10/12
13:26:12
5.0 / 5
956
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP