به دلیل نگرانی های هوانوردی؛

راه اندازی خدمات مخابراتی نسل پنجم در امریکا به تاخیر افتاد

راه اندازی خدمات مخابراتی نسل پنجم در امریکا به تاخیر افتاد

پی اچ پی و جی کوئری: مقامات آمریکایی از اپراتورهای ای تی اند تی و وریزون خواستند تا راه اندازی خدمات مخابراتی نسل پنجم را به سبب نگرانی های صنعت هوانوردی به تاخیر بیندازند.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از رویترز، پیت بوتیجیگ وزیر حمل و نقل و استیو دیکسون رییس اداره هوانوردی فدرال آمریکا روز جمعه از دو شرکت ای تی اند تی و وریزون خواستند تا به سبب نگرانی های ایمنی صنعت هوانوردی، اقدامات برنامه ریزی شده در ۵ ژانویه جهت راه اندازی خدمات بی سیم جدید نسل پنجم را به تأخیر بیندازند.
در نامه ای که این دونفر به همین دلیل ارسال کرده اند، تصریح شده که تأخیر مذکور بیشتر از دو هفته نخواهد بود و قسمتی از یک پیشنهاد کوتاه مدت برای پیشبرد ارائه خدمات نسل پنجم بر روی باند فرکانسی سی و انجام عملیات پروازی ایمن شمرده می شود.
هر دو سازمان مذکور در مورد احتمال تداخل خدمات نسل پنجم تلفن همراه با تجهیزات الکترونیک حساس مورد استفاده در هواپیماها مانند ارتفاع سنج های رادیویی اظهار نگرانی کرده و افزوده اند که ممکنست پروازها به همین علت با مشکل مواجه شوند.
هر دو اپراتور آمریکایی این نامه را دریافت کرده و در عین حال صنعت هوانوردی را به کوشش برای گروگان نگهداشتن طیف فرکانسی متهم کرده اند تا آن زمان که این اپراتورها موافقت کنند تا هزینه های ارتقای ارتفاع سنج های منسوخ شده را پوشش دهند.


منبع:

1400/10/11
17:01:31
5.0 / 5
940
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳