معاون فناوری وزیر علوم در نشست شورای سیاست گذاری سامانه نان:

بخشنامه ارتقای اعضای هیات علمی اصلاح گردد

بخشنامه ارتقای اعضای هیات علمی اصلاح گردد

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم اظهار داشت: برای تشویق و تشویق اعضای هیات علمی بمنظور فعالیت در زمینه نیازهای کشور باید بخشنامه ارتقای اعضای هیات علمی اصلاح گردد و به کارهای حوزه کاربرد امتیازات ویژه داده شود.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر علی خیرالدین در نخستین جلسه شورای سیاستگذاری سامانه نان (نظام ایده ها و نیازها) با اهمیت ترین دستورالعمل این جلسه را بررسی اساسنامه سامانه نظام ایدها و نیازها "نان" اعلام نمود که پیش نویس آن توسط موسسه پایش علوم و فناوری تهیه شده است.
وی اضافه کرد: با راه اندازی این سامانه که وب سایت آن در مراحل نهایی بارگذاری است؛ همه علاقمندان به حوزه علم و پژوهش و مشتاق حل مشکلات کشور در سامانه ثبت نام کرده، نیازهای مهم مورد نظر خودرا اعلام کنند.
دکتر خیرالدین اضافه کرد: بعد از برگزاری نیازها، اعضای هیات علمی، پژوهشگران دانشگاهی و پژوهشگران آزاد می توانند راهکارهای خودرا برای حل نیازهای اعلام شده بیان کنند و این راه حل ها درصورت تایید در مراکز دانشگاهی مورد حمایت مادی و قانونی قرار می گیرد.
وی با بیان این که اکنون سامانه های مختلفی برای دریافت نیازهای پژوهشی در کشور فعال است، اظهار داشت: سامانه نان همه این سامانه ها را در یک بستر یکپارچه گردهم می آورد.
معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم اظهار نمود: برای تشویق و تشویق اعضای هیات علمی برای فعالیت در زمینه نیازهای کشور باید بخشنامه ارتقای اعضای هیات علمی اصلاح گردد و کارهای حوزه کاربرد امتیازات ویژه داده شود.
به نقل از وزارت علوم، دکتر خیرالدین اظهار داشت: انتشار مقالات حوزه کاربرد پیشنهاد دیگری است که برای توقیت فعالیت این حوزه مطرح است و دراین زمینه دانشگاه شیراز درحال راه اندازی مجله پژوهشی فقط در رابطه با طرح های پژوهشی حوزه کاربرد است.
وی اظهار داشت: این سامانه کمک می نماید نیازها و راه حل ها به شکل موضوعی و جعرافیایی دسته بندی شود و از سویی امکان استفاده از ظرفیت کل کشور برای حل این نیازها و مشکلات فراهم گردد.
بر اساس این گزارش، در ادامه جلسه اعضای شورای سیاستگ ذاری سامانه "نان " به ارائه نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در حوزه اجرائی شدن این طرح پرداختند.
منبع:

1400/10/08
12:34:24
5.0 / 5
859
تگهای خبر: سایت , فناوری , كاربر , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳