پشتیبانی از ۲۷۰ محصول برای توسعه فناوری های حوزه گاز

پشتیبانی از ۲۷۰ محصول برای توسعه فناوری های حوزه گاز

فن بازار تخصصی گاز بعنوان زمینی برای عرضه و تسهیل فروش محصولات فناورانه این حوزه، ایجاد و تا حالا 270 محصول در این پلت فرم ثبت شده است.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، ۱۴۳ شرکت دانش بنیان و خلاق با تولید محصولات فناورانه کاربردی در صنعت گاز، به رونق این حوزه کمک کردند. محصولاتی که با توان داخلی به تولید رسیده اند و پاسخی فناورانه به نیازهای داخلی هستند. ایران یکی از کشورهای غنی از منابع زیرزمینی مانند گاز است، بنابراین توسعه فناوری های کاربردی در این عرصه، دو مزیت دارد؛ یکی این که این منابع را با فناوری عجین می کند و دوم این که مزایای اقتصادی آن به رونق کسب و کارها منجر می شود.
در همین راستا، فن بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری جهت راه اندازی فن بازارهای تخصصی به سراغ این صنعت قدیمی در کشور رفت و با شناسایی فعالان این حوزه کوشش کرد تا زنجیره کاملی از بازیگران این حوزه شکل گیرد و محصولات و دستاوردها به دست بازار و صنعتگران برسد.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، این تکاپوها منجر به معرفی ۱۴۳ شرکت به این حوزه و ۲۷۰ محصول فناورانه به بازار شده و صنعت گاز کشور با استفاده از این تولیدات در راه خودکفایی و بهره مندی از نوآوری های فناورانه گام برداشته است. تعدادی از این محصولات شامل «پمپ گریز از مرکز نفتی و غیرنفتی»، «سولفور زدایی از مازوت ـ نفتا و میعانات گازی ـ گازوئیل»، «پوشش های مقاوم به سایش و خوردگی»، «مخزن فلز، کامپوزیت نگهداری محلول های خورنده»، «تخته های عایق الکتریکی»، «بخاری گازی کنوکتوری با راندمان چند برابر دارای فن با ورق های گالوانیزه» و غیره می شود.
همه این محصولات بومی هستند و با تلاشی دانش بنیان به تولید رسیده اند و نقشی موثر در کاهش واردات این محصولات گرانقیمت ایفا می کنند. این اتفاق منجر به پیش گیری از خروج میزان بالایی ارز از کشور شده اند.
1400/10/01
22:06:16
5.0 / 5
839
تگهای خبر: بازی , تخصص , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳