در آمریكا؛

هوش مصنوعی کلیرویو برای شناسایی چهره مجوز گرفت

هوش مصنوعی کلیرویو برای شناسایی چهره مجوز گرفت

هوش مصنوعی شرکت کلیرویو که به دلیل خطاهای خود جنجال آفرین شده بود، در آستانه کسب مجوز مجدد در ایالات متحده است.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از انگجت، کلیرویو از صدور مجوز توسط اداره ثبت اختراعات و علایم تجاری ایالات متحده اطلاع داده است.
این سیستم هوش مصنوعی با اسکن کردن چهره های افراد از راه دوربین های نصب شده در اماکن عمومی و اداری قادر به شناسایی هویت آنان است. شرکت کلیرویو فقط باید هزینه های اداری تضمین حق ثبت اختراع خویش را بپردازد.
این شرکت ابزار خویش را به مشتریان دولتی همچون مجریان قانون و نیروهای انتظامی و اطلاعاتی می فروشد تا بتوانند با سرعت بیشتری افراد مدنظر خویش را شناسایی کنند.
منتقدان بیم دارند که دولت آمریکا به کلیرویو امکان دهد تا بدون کسب اجازه و رضایت افراد به پایگاه های داده و تصاویر مختلف افراد دسترسی پیدا کند. برخی کشورها معتقدند استفاده از سیستم های تشخیص هویت مبتنی بر هوش مصنوعی ناقض قوانین در رابطه با داده و حریم شخصی است.
همچنین از این تکنولوژی میتوان برای شناسایی ناراضیان سیاسی و سرکوب مخالفان و تعقیب این افراد استفاده نمود. سوگیری های احتمالی جنسیتی و نژادی در حین تشخیص چهره هم یک مشکل جدی دیگر است.
اگر چه کلیرویو مدعی است این سیستم تنها در اختیار دولت ها قرار می گیرد، اما در عمل با ثبت آن بعنوان یک اختراع راه برای دسترسی تجاری و غیردولتی به سیستم مذکور باز می شود. از همین رو امکان دارد این سیستم در اختیار افرادی بیفتد که قصد سوءاستفاده از آنرا دارند.


منبع:

1400/09/14
12:23:38
5.0 / 5
1053
تگهای خبر: تكنولوژی , دوربین , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP