رئیس سازمان فضایی ایران:

داده های ماهواره ای بهره وری کشاورزی را می افزایند

داده های ماهواره ای بهره وری کشاورزی را می افزایند

رئیس سازمان فضایی ایران گفت: شرکتهای دانش بنیان می توانند برای افزایش بهره وری هر یک از زمینهای کشاورزی و ایجاد ارزش افزوده به کشاورزان مشاوره بدهند.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از مهر، مرتضی براری معاون وزیر ارتباطات در برنامه گفتگوی ویژه خبری اظهار داشت: ما به صورت روزانه داده های زمینهای کشاورزی را به کمک شرکتهای دانش بنیان حوزه فضایی دریافت می نماییم که هر یک از این داده ها تبدیل به سرویس می شوند.
رئیس سازمان فضایی ایران با اشاره به اینکه هم اکنون یکی از شرکتهای دانش بنیان کشور به صاحبان بیشتر از ۶۰ هزار هکتار زمین کشاورزی خرد مشاوره می دهد، اظهار داشت: ما ۱۴ میلیون هکتار زمین کشاورزی داریم؛ اگر در هر هکتار زمین کشاورزی بهره وری را به میزان هزار تومان هم افزایش دهیم نزدیک به ۱۴ میلیارد ارزش افزوده خواهیم داشت.
به گفته رئیس سازمان فضایی ایران، بعضی از کشورها با استفاده از داده های ماهواره ای ۲۰ درصد بهره وری در حوزه کشاورزی را افزایش داده اند.
معاون وزیر ارتباطات تصریح کرد: هم اکنون بیشتر از ۴۰ استارت آپ فضایی در حوزه هواشناسی، زیست محیطی و کشاورزی فعالیت می نمایند. ما پیگیرانه به دنبال ایجاد زیرساخت ها برای فعالیت استارت اپهای بیشتری در این عرصه هستیم.

1400/09/08
10:36:52
5.0 / 5
1040
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴