عرضه نانو رنگ های ایرانی با نصف قیمت نمونه خارجی به بازار

عرضه نانو رنگ های ایرانی با نصف قیمت نمونه خارجی به بازار

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری رنگ های نانویی با خواص ضد آب و ضد غبار که تابحال از کشور فنلاند تأمین می شده است، به همت یکی از شرکتهای فناور به تولید رسیده و به قول آنها این رنگ ها با ۵۰ درصد قیمت نمونه خارجی به بازار عرضه شده اند.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، حسین نجف خانی، کارشناس ارشد مهندسی مواد دانشگاه صنعتی شریف و مدیرعامل این شرکت فناور اظهار داشت: فناوری نانو سبب ایجاد خواص جدیدی در صنعت رنگ می شود که از آن جمله میتوان به خواص ضدخش، ضدسایش، ضدآب و ضدخوردگی اشاره نمود و بر این اساس ما از فناوری نانو در تولید رنگ استفاده کردیم که باعث پایداری بیشتر این رنگ ها شده است.
نسیم فراهانی، کارشناسی ارشد مدیریت تکنولوژی دانشگاه علم و صنعت و عضو هیئت مدیره این شرکت هم با اشاره به اینکه ما سه محصول مورد تایید ستاد نانو یعنی رنگ ضدآب، پوشش ضد گرد و غبار مخصوص پنل های خورشیدی و پوشش فتوکالیست آنتی باکتریال مخصوص کاشی و سرامیک را در سبد خود داریم، اظهار نمود: ما اخیرا رنگ ضدآب مخصوص چوب هم تولید کرده ایم. این رنگ در مقابل اثرات تخریبی نور خورشید هم نقش محافظتی داشته و مانع از رشد جلبک و قارچ هم می شود.
فراهانی، حفظ نقش و نگار و تنفس پذیری چوب را از دیگر خصوصیت های این رنگ های نانوکامپوزیتی دانست و افزود: این رنگ جدید پوششی نبوده، بلکه نفوذی است؛ در نتیجه حالت اصلی چوب بعد از استفاده از این رنگ حفظ می شود.
کشور فنلاند بعنوان اصلی ترین صادرکننده این رنگ ها به ایران بوده است و رنگ های نانویی تولید این شرکت ۵۰ درصد ارزان تر از نمونه خارجی است.
به نقل از ستاد نانو، این شرکت متناسب با سفارش مشتریان برای سطوح مختلف دارای راهنما و آموزش نحوه رنگ آمیزی گوناگونی بوده و همینطور این محصولات قابلیت اعمال با روش قلم مو، پیستوله، غلطک و پارچه های تنظیف را دارد.
این رنگ های نانویی دارای گواهینامه استاندارد ISO ۸۰۰۰۴ و INSO ۲۱۱۴۵ و دارای گواهینامه نانو مقیاس از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و همینطور دارای گواهینامه کیفیت محصول ISO ۹۰۰۱ و ISO ۱۴۰۰۱ و تاییدیه های فنی از مراجع معتبر در کشور است.1400/09/07
14:37:01
5.0 / 5
1201
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳