تصویب استاندارد تعیین مشخصات نانوتعلیقه های مغناطیسی

تصویب استاندارد تعیین مشخصات نانوتعلیقه های مغناطیسی

پی اچ پی و جی کوئری: استاندارد ملی برای تعیین مشخصات نانوتعلیقه های مغناطیسی و روش های اندازه گیری آنها تصویب و آماده انتشار شد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، در یکصد و سومین اجلاسیه کمیته ملی استانداردهای فناوری نانو استاندارد «فناوری نانو – نانومواد مغناطیسی – قسمت ۱: تعیین مشخصات و اندازه گیری ها برای نانوتعلیقه های مغناطیسی» تصویب و آماده انتشار شد.
نانو تعلیقه های مغناطیسی، نانوپراکنش های سیالی هستند که در آنها فاز جامدی از نانوذرات مغناطیسی تشکیل می شود و دارای ۳ جزء "نانوذرات مغناطیسی"، "محیط پراکنش و پراکنده ساز" و "مواد مغناطیسی بصورت توده یا نانوتعلیقه " هستند و به شکل های مختلفی در مقابل میدان های مغناطیسی اعمال شده، واکنش نشان می دهند.
نانوتعلیقه های مغناطیسی دارای کاربردهای صنعتی و بهداشتی مانند درزبندهای خلأ، روان کننده ها، خنک کننده ها، میرانه ها، صابون های مغناطیسی، پالایش محیط، تصویربرداری پزشکی، فناوری های انتقال دارو، فزون گرما درمانی مغناطیسی و … هستند. برای تامین تقاضاهای بازارهای کاربردی که به سرعت در حال شتاب هستند، نیاز به ارائه تعاریف جهانی و روش های اندازه گیری برای مشخصه های این تعلیقه ها وجود دارد.
این استاندارد، به تعیین مشخصات نانوتعلیقه های مغناطیسی می پردازد و روش های اندازه گیری این مشخصات را ارائه می کند.
به نقل از ستاد نانو، منبع مورد استفاده برای تدوین این استاندارد ملی، استاندارد بین المللی ایزو به شماره ۱۹۸۰۷ است که در سال ۲۰۱۹ توسط سازمان بین المللی استاندارد (ایزو) انتشار یافته است. این استاندارد ملی با مشارکت روشنک شاکری (کارشناس سازمان ملی استاندارد ایران)، بعنوان دبیر تدوین استاندارد و متخصصانی از دانشگاه های کشور، سازمان ملی استاندارد و ستاد توسعه فناوری نانو تدوین شد.
منبع:

1400/09/01
16:12:33
5.0 / 5
912
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP